- Reset + PDFPrindi

"„Talendid Koju“ sõprade vastuvõtt", Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, 16. juuni 2011

16.06.2011

Kolmapäeval, 15. juunil toimus Kadrioru Roosiaias Vabariigi Presidendi ja proua Evelin Ilvese vastuvõtt projekti „Talendid Koju“ sõpradele.

Aiapeol viibis ligi pooltuhat külalist, kellest suurem osa oli neid, kes pärast eemalviibimist on taas leidnud tee tagasi Eestisse. Lisaks nendele olid külaliste hulgas ka projekti algatanud ja selle arengule kaasa aidanud inimesed.

Vastuvõtul jäi kõlama mõte, mida ka projekti „Talendid koju“ patroon Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves oma kõneski rõhutas: „Meid on maailmas nii vähe, et iga inimene, iga kaasmaalane, iga eestlane on talent ja väärtus iseenesest...“.

„Talendid koju!“ on 2010. aastal Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja RAM4 poolt käivitatud projekt, mille raames luuakse sild andekate välismaale õppima või tööle läinud noorte ja Eesti tööandjate vahel. Koostöös ettevõtjate ning talentidega on loodud internetikeskkond, kus nimetatud osapooled kohtuvad, et ühelt poolt pakkuda ning teiselt poolt leida võimalusi omandatud teadmiste ja kogemuste rakendamiseks kodumaal.

Portaal on töötanud alates 2010. aasta oktoobrist, sinna on oma profiili üles laadinud 552 talenti ning 129 tööandjat. Avaldatud on 151 töökuulutust. Läbi portaali on 70 töökuulutusele kandideeritud 172 korda. Talendid Koju kodulehel on üle 20 000 unikaalse külastuse 102 erinevast riigist. Töölepinguni on tänaseks portaali vahendusel jõudnud kaheksa inimest.

Portaali kasutajate tagasiside põhjal on algatatud portaali funktsionaalsuse uuendus. Edaspidi on võimalik registreerunud tööpakkujal talendiotsinguid teostada konkreetseid profiile valides. Selline lahendus annab võimaluse omavaheliseks kontaktiloomiseks ideede varases faasis ning aitab kaasa koostöö pikemaajalisele etteplaneerimisele nii talendi kui tööpakkuja poolt. www.talendidkoju.ee

 

Lisainfo:

Eva Maran
Kaubanduskoja teenuste osakonna projektijuht
E-posti aadress: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Telefon: 5645 1639

 

Artikkel Eesti Kaubandus-Tööstuskoja veebilehel.