- Reset + PDFPrindi

"Risto Joost ja Igor Kotjuh said noore kultuuritegelase preemiad", ERR Uudised, 8. juuni 2011

08.06.2011

President Toomas Hendrik Ilves andis täna üle presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemiad.

Erandkorras anti seekord välja kaks preemiat: noore kultuuritegelase preemia pälvis dirigent Risto Joost eesti muusikaelu edendamise eest. Eripreemia sai poeet, esseist, tõlkija ning eelarvamustest vabama ühiskonna kujundaja Eestis Igor Kotjuh, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Joost võtab preemiat kui tunnustust tervele valdkonnale.

"Minu jaoks tähendab see preemia eelkõige rõõmu sellest, et tunnustatakse seda valdkonda, millega ma tegelen ehk dirigeerimine ja muusika tegemine. Kindlasti on see olulisel määral ka juhtimine, aga just muusikaline juhtimine, kuna neid inimesi, kes Eestis dirigeerimisega tegelevad, on laias laastus ikkagi vähe. Mul on väga hea meel, et meie valdkonda on tunnustatud ja kindlasti annab see impulsi nii mulle kui ka mõnelegi teisele edasi töötamiseks," rääkis ta.

Igor Kotjuhi jaoks on sellel ka sümboolne väärtus. "Sellel preemial võib olla ka sümboolne tähendus. Seda võib käsitleda tunnustusena Eesti vene kirjandusele laiemalt. Aga sellega saab vaadelda ka eesti kultuuri sallivust ja soovi teha koostööd kirjanikega, kelle jaoks eesti keel ei ole emakeel," selgitas ta.

 

Artikkel ERR'i veebilehel.