- Reset + PDFPrindi

"President ennustab Ida-Virule kiiret arengut", Põhjarannik, 25. mai 2011

25.05.2011

Ilja Smirnov

 

Ida-Virumaal paaripäevasel ringreisil viibinud president Toomas Hendrik Ilvese arvates muutub see maakond veidi aja parast Eesti üheks kiiremini Ja hoogsamalt arenevaks piirkonnaks.

Narvas külastas president pinglagede tootmisega tegelevat ettevõttel Saros Est. Selgitades sellist valikut, ütles Toomas Hendrik Ilves ajakirjanikele, et presidendi kantseleil on ülesanne leida huvitavaid, ettevõtlikke ja uuendusmeelselt mõtlevaid inimesi ning ettevõtteid.

 

Majanduse selgroog

 

Presidendi nõunik Toomas Sildam selgitas omakorda, et konkreetne ettevõte va­liti välja seetõttu, et see ekspordib suurema osa oma toodangust. "Arenenud riikides moodustavad väikeettevõtted majanduse selgroo," ütles riigipea.

Ettevõtte turundusdirektor Anna Rozman, kes juhatas presidendi külaskäiku tsehhides ja kontoriruumides, ütles, et külaline tundis huvi kõige vastu: kuidas leitakse kliente, võetakse vastu tellimusi, töödeldakse materjale ja valmistatakse lõpptoodangut. President uuris firma esindajalt sedagi, millega saaks ettevõtet aidata.

"Pakkusime, et võiksime tulevikus osa võtta mingitest rahvusvahelistest üritustest ja seal Eestit esindada," lausus Rozman Põhjarannikule. „President ütles, et võib aidata välismaa saatkondadega kontakte luua."

Narvas asuv OÜ Saros Est on Eesti ainus tuntud kaubamärgiga Saros Design pinglagede tootja. Ettevõttes on 15 töötajat ja klientideks on Rozmani sõnul vahendajad, kes pakuvad pinglagesid lõpptarbijale. Toodang läheb Euroopa Liitu, USAsse, Kanadasse, Vietnami, Saudi Araabiasse, Tuneesiasse, Türki, Iisraeli ja Iraani.

 

Pikk tee Kirde-Eestisse

 

Esmaspäeva õhtul tutvus president Toomas Hendrik Ilves koos abikaasa Evelin Ilvesega hooldekeskusega, kus Jõhvi haigla ja OÜ Corrigo pakuvad rehabilitatsiooniteenust puudega inimestele, narkomaanidele ja HlV-positiivsetele ning abi ja konsultatsioone nende peredele.

Eile külastas president OÜ Sigwar Maidla vorstitootmist, päeva lõpus aga viibis Entrumi lõppüritusel Jõhvis.

Kirde-Eestist saadud muljeid hinnates märkis riigipea: "Ida-Virust pole Tallinna pikk tee, kuid Tallinnast Ida-Virusse näib see paljudele väga pikk olevat."

"Stereotüüpide kõrval on paljuski põhjuseks elukeskkond, mida saavad muuta tugevnev kodanikuühiskond ja kodaniku julgus kohalikku elu kujundada ning piirkonna avatus uutele ideedele," rõhutas president Ilves. "Olen kindel, et läheb veel veidi aega, kuid Ida-Virumaa muutub Eesti üheks kiiremini ja hoogsamalt arenevaks piirkonnaks, nii nagu me ikka piirilinnade ja piiriäärsete regioonide puhul Euroopas näeme."