- Reset + PDFPrindi

""Nii pikk mees" Toomas Hendrik Ilves istutas Haapsallu tamme", Läänlane, 9. mai 2011

09.05.2011

Ivar Soopan

 

Üle saja inimese jälgis täna keskpäeval Haapsalus, kuidas president Toomas Hendrik Ilves istutas Mihkli parki tamme.

"Nii pikk mees," sosistas üks Mihkli parki sündmust jälgima tulnud kümneist eakaist daamidest oma sõbrannale, kui Ilves sirgel sammul istutamiseks valmis pandud tamme poole astus. President on pikk mees küll, aga tamm oli veel pikem. Ilves vaatas puud tunnustavalt, võttis kastekannu ja valas puu juurtele vett. Siis lükkas ta juurtele labidaga mulda peale ja sai aega linnarahvaga suhelda.

Lapsed olid sündmusest elevil ja võtsid Ilvese ette platsi, kui selgus, et presidendiga koos saab pilti teha. Need lapsed, kes pildile jäid, saavad varsti Haapsalu linnavalitsusest endale paberfoto, mille presidendikantselei teha laseb.

Heledas triiksärgis ja töömehesaabastes president võttis seejärel suuna piiskopilinnusesse, kus on käimas metsanädala ettevõtmised. Ta kätles Haapsalu neuroloogiahaiglas ravil olevate inimestega ja uuris, kuidas kettsaega puuskulptuure tehakse.

Tänavuses metsapealinnas Haapsalus käib praegu metsanädal (loe täpsemalt siit). Õhtul kl 20 on linnuses Svjata Vatra kontsert, enne seda kl 18 esinevad kultuurikeskuses Robert Jürjendal kitarril ja Aleksei Saks trompetil. Näitleja Guido Kangur loeb Janek Mäggi metsateemalist luulet. Mõlemad kontserdid on tasuta.

Peale Haapsalu käis president täna Läänemaal puid istutamas ka "Teeme Ära!" talgutel. Ilves oli Kullamaal Kullametsa külas.

President Ilves on varem "Teeme Ära!" talgute raames rõhutanud, et tähtis on kodanike tahe ühendada jõud, et mõeldakse oma kodukohale, oma riigile, ja kõigele sellele, kuidas teha elu Eestis paremaks. „Teeme Ära kampaania on kodanikuühiskond selle täies hiilguses. Meie ise võtame ette, meie ise teeme ära. See ei ole riigi käsk ega kellegi teise korraldus. See on vabade kodanike endi algatus. See on küpse ja terve ühiskonna tunnus,“ rääkis president Ilves.

2008. aastal külastas president Ilves "Teeme Ära!" talgute raames Halliste Lipujaama Viljandi maakonnas ning pidas kõne Tallinna lauluväljakul peetud tänukontserdil.

2009. aastal osales president Ilves Sooglemäe talus mõttekojal "Minu Eesti" ning eelmisel tegi Eesti riigipea heakorratöid enda kodukohas.

 

Artikkel Läänlase veebilehel.