- Reset + PDFPrindi

"President Ilves kuulutas välja kirjatalgud „Eesti ustest – sisse, välja”", Õpetajate Leht, 18. märts 2011

18.03.2011

Triin Käpp (Ü eetikakeskuse projektijuht)

 

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas 14. märtsil, emakeelepäeval Tartus Eesti kirjandusmuuseumis välja Tartu ülikooli eetikakeskuse ja vabariigi presidendi mõttekoja kirjatalgud „Eesti ustest – sisse, välja” ning kutsus inimesi panema kirja oma lugu, mis räägib Eestist lahkumisest või pärast pikemat välismaal viibimist koju tagasi tulemisest.

„Loodetavasti soovime me sellist Eestit, kus me eelkõige ise tahame elada. Ja seesugusesse Eestisse tahavad tulla tagasi ka kõik need, kes siit ajutiselt ära läinud, tööle või õppima. Ning ka need, kes Eestit, me maad, me keelt ja elulaadi mingil põhjusel armastavad. Milline siis oleks see Eesti?” küsis president Ilves. „Kas see on vaid kõrged palgad ja soodne maksukliima? Või hoopis laiem elukeskkond, me avatus ja sallivus, me mõtteviis? Selle teema üle arutlemine pole vaid arvamusliidrite ja poliitikute pärusmaa.”

Tartu ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutropi sõnul pole Eesti uksed olnud kunagi varem nii valla kui praegu: „Tahame teada, mida peaks tegema, et Eesti ei jookseks inimestest tühjaks. Et kadunud pojad tuleksid koju tagasi. Et Eesti ei oleks suletud ja kõik siin elavad inimesed peaksid Eestit oma koduks. Et kõik meie inimesed tahaksid Eestis elada, et Eesti oleks parim paik elamiseks ja eneseteostuseks, laste kasvatamiseks ja vananemiseks.”

Kirjatalgud annavad kõigile osalejatele võimaluse oma hääl kuuldavaks teha ning sellega Eesti ühiskonna kujundamisele ja arenemisele kaasa aidata.

Kirjatalgute võitjaid ootavad auhinnad, mille panevad välja haridus- ja teadusministeerium riiklikus programmis „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013”, Digira, eesti keele sihtasutus ning Petrone Print. Kõik osalejad saavad presidendi autogrammiga pildi.

Võitjad kutsutakse juunis presidendi vastuvõtule ning parimad tööd avaldatakse ajakirjas Akadeemia või eraldi kogumikuna, parimad kooliõpilaste kirjutatud tööd avaldatakse ajakirjas Akadeemiake.

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 9. mai. Konkursi tausta ja täpse­mate tingimustega on võimalik tutvuda eetikaveebi lehel www.eetika.ee/arendus/aktuaalne/konkursid/kirjatalgud2011/.

Presidendi kirjatalgud toimuvad kolmandat korda. 2009. aastal koguti esseesid teemal „Mida mina saan teha Eesti heaks?” ning 2007. aastal teemal „Millises Eestis ma tahan elada?”.

 

Artikkel Õpetajate Lehe veebilehel.