- Reset + PDFPrindi

"Malcolm Lincoln esines presidentidele", Postimees, 6. mai 2010

06.05.2010

Teisipäeval andis konkursi «Eesti laul» võitnud popgrupp Malcolm Lincoln Eesti ja Soome Vabariigi presidendile eksklusiivse üllatuskontserdi. Malcolm Lincoln esitas Toomas Hendrik Ilvesele ja Tarja Halonenile kolm laulu oma varsti ilmuvalt albumilt «Loaded with Zoul».

President Ilves märkis, et sel aastal esindab Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel väga hea muusika – Malcolm Lincoln lauluga «Siren».

Ka mainis president Ilves, et avastas Malcolm Lincolni loo «Siren» juba enne «Eesti laulu» võitu ja oli meeldivalt üllatunud, et selline lugu eestlaste südame võitis.

Hiljem läks president Ilves esinejaid tervitama ja uuris, millist muusikat Malcolm Lincolni liikmed vabal ajal kuulavad.

Bändi etteaste pani ka Tarja Haloneni muusika taktis liikuma. Pärast esinemist soovis Halonen bändi lauljale Robin Juhkentalile ja bassimängijale Madis Kubule edu ja lubas neile Eurovisiooni võistlusel pöialt hoida. Kunstimuuseumist lahkudes kiitsid Soome presidendi kaaskondlased Malcolmi Lincolni esinemist ning ütlesid, et ootavad nende albumit.

Eelmisel nädalal maailma suurima plaadifirmaga Universal Music koostööleppe sõlminud Malcolm Lincolm esitleb debüüt­albumit «Loaded with Zoul» juunis.