- Reset + PDFPrindi

"President tunnustas Põltsamaa neidusid", Vali Uudised, 30. juuni 2010

30.06.2010

Helve Tamm

 

Möödunud esmaspäeval, 21. juunil võttis vabariigi president Toomas Hendrik Ilves Kadriorus oma kantseleis vastu Eesti tublimatest tublimaid ja parimatest parimaid koolide lõpetajaid. Väljavalitute hulka osutusid ka Põltsamaa ühisgümnaasiumi medalistid Kersti Pedanik ja Liis Emajõe.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi 12. klassi kuldmedaliga lõpetanud Kersti Pedanikku iseloomustati koolis kui hoolikat, täpset, kohusetundlikku piigat. Siin ja mujal maailmas saavutas ta tuntuse tööga rahvusvaheliselt tunnustatud modellina. Sellest tingituna püstitas ta eelviimasel kooliaastal tegemata kontrolltöödega lausa mitteametliku rekordi. Nimelt tõid pikad modellitööga seotud puudumised kaasa lausa üle neljakümne tegemata kontrolltöö. Miks sellest kõigest rääkida ja kirjutada? Aga just seetõttu, et tekkinud võlgade likvideerimine ning sealjuures veel kuldmedaliga lõpetamine näitavad, milline tubli, töökas ja sisemiselt tugev inimene Kersti Pedanik on.

Liis Emajõe lõpetas sama klassi hõbemedaliga, kuid kindlasti võib siinkohal märkida, et sellel hõbedal on küll väike kullasära juures. Kas või selles, et tegemist on rõõmsameelse, siira ja sõbraliku neiuga. Just need omadused panevadki ka hõbeda kuldselt särama. Mitmel alal sportliku neiu trumpalaks kujunes viimastel aastatel jalgpall. Ta kuulub nii neidude kui ka naiste arvestuses vabariigi jalgpallikoondisesse.

Täiesti loomulikult juhtus temalgi, et pärast võistlustel äraoldud aega taas koolipinki istudes vaatas vastu hunnik tegemata kontrolltöid. Tehtud said need aga temalgi. Ja seda kõike ikka rõõmsal meelel ja ilma kurtmata.

Mõlemad neiud on näidanud Põltsamaal ja mujalgi, et nad väärivad igal moel suurimat tunnustust. Ja seda tunnustust nad koos üle 200 tubli üld- ja kutsehariduskooli ja kõrgkooli lõpetajaga 21. juunil presidendi vastuvõtul tunda saidki.

Kersti Pedanik tunnistas, et president Toomas Hendrik Ilves oli väga meeldiv ja tore inimene.

"See sündmus jättis väga positiivse ja meeldiva mulje. Jääb pikaks ajaks ikkagi meelde ning on, mida ka kunagi hiljem meenutada," jutustas Kersti Pedanik.

Ka Liis Emajõe oli vastuvõtumuljetest kõrglainetel.

"President on väga sümpaatne inimene. Seda oli kohe näha, kuigi meid oli seal väga palju ning me saime temaga ainult kätt suruda. Ikkagi tundus ta väga sümpaatse inimesena," möönis Liis Emajõe.

Meenutamaks toimunud sündmust, jagati kõikidele kokkukutsututele presidendi poolt kaunilt kujundatud vastuvõetute nimekiri.