- Reset + PDFPrindi

"President Ilves külastas Võrumaad", Võrumaa Teataja, 2. oktoober 2010

02.10.2010

Inno Tähismaa

 

President Toomas Hendrik Ilves külastas eile Võrumaad, käies kõigepealt Võrumaa Masinaühistut Nursis, siis Võru 1. põhikoolis ning kultuurimajas Kannel kohtumas Võru linna eakatega.

Masinaühistu juht Jaak Kahro ütles, et president külastas ettevõtet, kuna teist sellist ühistut Eestis pole. Võrumaa Masinaühistul on 60 liiget ning ettevõte pakub laias valikus teenuseid üle kogu Võrumaa, näiteks väiketalunikele siloteenust, kündi ja teraviljakuivatust. Ühistu on tegutsenud 15 aastat ning aasta-aastalt kasvanud. President tundis huvi ka mahetootmise vastu, nimelt pakub ühistu talunikele mahesöötasid.

Võru 1. põhikooli direktor Helve Sibul ütles, et presidendi üheks jututeemaks koolis oli integratsioon, see on siis venekeelsete õpilaste tulek eesti kooli. "Meil on positiivne kogemus ja president tundis huvi, kuidas selle saavutasime," rääkis Sibul. Tema sõnul on hea tulemus saavutatud eeltööga, kus Sibul käis juba kaks aastat tagasi rääkimas vene kooli õpetajate ja lastevanematega. Võrus toetab integreerumist ka keskkond, kuna vene emakeelega lapsed on käinud juba eesti lasteaias.

Praegu õpib 1. põhikoolis 17 venekeelset õpilast, neist kümme jätkavad 7.-9. klassis õpinguid vene keeles, ülejäänud läksid eesti klassidesse.

Vaiksematele lastele on eesti klassides toeks abiõpetajad ja tõlgid, kes töötasid enne vene koolis. Kokku õpib 1. põhikoolis 312 õpilast.

Presidenti saatis linnapea Ülo Tulik. Pärastlõunal kohtus president Kandles Võru linna ja valla 15 aktiivsema eakate eestvedajaga.