- Reset + PDFPrindi

"President käis Abjas klasse ja kruustange kaemas", Sakala, 2. november 2010

02.11.2010

Gerly Nugis

 

Eile oli Abja gümnaasiumis pidulik sündmus, mis oleks õigupoolest pidanud aset leidma rohkem kui aasta tagasi: avati käsitöö ja tööõpetuse klassidega juurdeehitis.

«Ma jätan täna koolitunni pidamata ja soovin teile kõigile õnne,» rääkis president Toomas Hendrik Ilves, ulatades koolirahvale korviga leiba, võid ja soola — kõik oma kodutalust Ärmalt. Riigipea pidas ruumide valmimisest tähtsamaks seda, kui suurt rõõmu lapsed neis õppides tunda saavad.

Abja gümnaasiumi pere eesotsas direktor Jüri Ojamaaga on käsitöö ja tööõpetuse klasside valmimist oodanud kaua. Klassiruumide ja võimlakompleksiga juurdeehitis pidi valmima eelmise aasta septembris, kuid tüli ehitusfirmaga lükkas töid edasi.

Enam pole Ojamaa sõnul vaja oodata. «Nüüd on jäänud veel ainult oma tähtsad tööriistad ja töövahendid teisest majast siia kolida ning ongi valmis!» lausus ta.

Direktor avaldas lootust, et moodsad lahendused ei vii veel niipea käsitööd arvutisse. «Ma loodan, et mina olen selleks ajaks juba surnud, kui tööõpetust õpetatakse niimoodi, et ainult arvutiekraanil lüüakse hiire abil haamriga naela peale,» sõnas ta.

 

Töö läheb kergemaks

 

Eriti rõõmustab uute ruumide avamise üle käsitööõpetaja Katrin Ots. Seni käisid õpilased tema tundides linna teises otsas.

Ots rääkis, et pidas käsitöökompleksi valmimist suisa utoopiaks. «Ma olen seda juba üle kümne aasta oodanud,» lausus ta.

Rõõmsad on ka õpilased, kes pärast avamist uudistasid värskeid ruume esimest korda lähemalt. Abiturient Stefi Suvi ja kümnenda klassi õpilane Reine Raud küll uutes klassides tunnis käima ei hakka, sest gümnaasiumis käsitööd ja tööõpetust enam ei ole, aga huvitavam ja turvalisem on seal neidude sõnul kindlasti.

«Pidime kord nädalas käima bussijaama juures tunnis, kusjuures tuli mitu korda üle tee minna ja vahepeal lõunasöögiks koolimajja tagasi tulla, nii et see oli tegelikult päris ohtlik,» rääkis Suvi.

Ehkki uued klassiruumid on korras, sel nädalal seal õppetööd veel ei tehta. Katrin Ots loodab õppevahendid kahe nädalaga vanadest ruumidest uutesse kolida ja siis klassid korralikult sisse õnnistada.

 

Võimlat tuleb oodata

 

Koos klassiõe, vallavanema ja presidendiga avamisel lindi läbi lõiganud Tõnis Liiber ootas uutest klassidest enam võimlakompleksi. «Kui see valmis saab, siis sportimisvõimalused avarduvad, ruumi on rohkem ja on põnevam,» kõneles ta.

Liiber ja tema klassikaaslased selles võimlas ja ujulas kahjuks enam tunnis käia ei saa, sest lõpetavad enne kooli.

Vallavanem Peeter Rahneli sõnul seisab ruumide viimistlemine rahapuuduse taga.

«Võimla sisustus eesotsas korraliku põrandakattematerjali ja mitmesuguste spordivahenditega on üsna kallis,» nentis Rahnel. Tema hinnangul kulub pooleli oleva projekti lõpetamiseks veel umbes 15 miljonit krooni.

Seda, millal uus võimla õpilaste käsutusse jõuab, võivad direktor ja vallavanem vaid ennustada. «Ma olen optimist ja arvan, et järgmiseks sügiseks on valmis,» sõnas Rahnel.

 

TÄRMINID

Abja gümnaasiumi juurdeehitise nurgakivi pandi mullu 17. juulil.
• Algul pidid võimla ja klassid valmima mullu septembris.
• Tüli firmaga Facio Ehitus katkestas aasta algul ehitamise.
• Seda jätkas aktsiaselts Gustaf, tähtaeg oli 15. oktoober.
• Käsitöökompleks avati eile, kuid võimla on veel pooleli.
• Ehituse lõpetamine läheb vallavanema hinnangul maksma 15 miljonit krooni. 

Allikas: Abja vallavalitsus