- Reset + PDFPrindi

"Uue kooli avasid president ja inimkett", Harju Elu, 23. detsember 2010

23.12.2010

Allar Viivik

 

Sügise viimasel päeval viidi Keila Kooli Põhja tänava vanast majast vastvalminud uude hoonesse kooli sümbolid. Pidulikul avamisel tervitas rahvast president Toomas Hendrik Ilves.

Kümnekraadisele külmale vaatamata kogunesid teisipäeva hommikul Keila Kooli õpilased ja õpetajad Põhja 8 asuva vana maja juurde.

Umbes 1400 kätepaarist moodustunud inimketiga anti Ehitajate tee ja Paldiski maantee ristmikul asuvasse uude kooli hariduse aarded. Põhja tänavalt rändasid minema koolikell, külalisteraamat, õppeaineid sümboliseerivad õppevahendid ning kõige lõpuks ka uksesilt.

Uue maja avamisele saabus ka riigipea Toomas Hendrik Ilves. Kuid enne, kui riigipea külalisi tervitas, kõneles Keila Kooli SA juhataja Mart Raik. "Siinkandis hakati haridust andma 319 aastat tagasi. Tartu ülikool oli juba aastakümneid tegutsenud," ütles Raik.

Raiki hinnangul on haridus ennekõik vaim ja vaimsus. "Täna avame maja. Kuid sellega antakse võimalus, ei enamat. Vaim peab siia majja tulema," lausus ta.

President Toomas Hendrik Ilves kinnitas haridusrahvale ja külalistele: "Kool on võimaldanud meil rahvana püsida. Koolist tulnud inimesed jõudsid oma haridusega ideeni, et võime olla iseseisvad ja elada iseseisvas riigis."

Presidendi kinnitusel on uue vabariigi ajal iga uus koolimaja vabaduse sümbol. "See on tõestus, et me saame elada omal maal, saada omas keeles haridust ilma kellegi teise juhtimiseta. Kool on selle monument," ütles Ilves.

Õppetöö algab majas tuleva aasta 10. jaanuaril, täielikult peaks hoone valmima 1. septembriks.

 

TEAVE

Keila koolimaja
• Keila Kooli uue hoone peatöövõtja on KMG Ehitus AS, konstruktsiooni valas E-Betoonelement.
• Hoone maksab koos veel ehitamata tiivaga 200 miljonit krooni. Koolis hakkab tööle 80 õpetajat ning õppima umbes tuhat last.