- Reset + PDFPrindi

"Kalm läheb külla Rootsi kuningale", Lääne Elu, 18. jaanuar 2011

18.01.2011

Kaire Reiljan

 

Rannarootsi muuseumi direktor Ülo Kalm osaleb president Toomas Hendrik Ilvese kutsel täna alanud Rootsi riigivisiidi ametlikus delegatsioonis.

"See tundus algul nõnda uskumatu, et eestirootslastele selline au osaks sai,"ütles Ülo Kalm, kes on ka Rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu esimees.

Kalmu sõnul tegi presidendi kantselei talle pakkumise muuseumi direktorina ja eestirootslaste esindajana riigivisiidil osaleda juba enne jõule. Ta ütles, et muuseume esindab ta presidendi delegatsioonis ainsana, kuid arvas, et kindlasti kuulub äridelegatsiooni eestirootsi juurtega ärimehi.

Kalm rääkis, et kolmepäevase visiidi programm on tihe, kuid kindlasti osaleb ta täna õhtul rootsieestlaste ühenduse korraldatud vastuvõtul Stockholmi Eesti Majas. Peale rootsieestlaste võtavad kokkusaamisest osa ka Rootsis tegutsevate eestirootsi organisatsioonide esimehed ning eestirootslaste poolt edastab ametliku tervituse Vormsist pärit Sven Salin.

President koos teda saatva 75-liikmelise delegatsiooniga sõidab riigivisiidile Rootsi kuningas Carl XVI Gustafi kutsel. Visiidi eesmärk on veelgi süvendada ja tihendada kahe riigi vahelisi häid suhteid.

Kolme päeva jooksul kohtub president Ilves Rootsi parlamendi spiikri Per Westerbergi, peaminister Fredrik Reinfeldti ja Rootsi juhtivate ettevõtjatega.

Eesti riigipea külastab Rootsis muuhulgas Vällingbyd, kus perekond tema sündimise ajal elas, Kistat, Enköpingit ja Uppsalat.