- Reset + PDFPrindi

"Parim noorsportlane kiiruisutaja Saskia Alusalu", Vooremaa, 27. jaanuar 2011

27.01.2011

Adavere neiu Saskia Alusalu alustas uisutamist kaheaastaselt. 16-aastane Alusalu eelistab televiisori vaatamisele ja kodus logelemisele hoopis trennis käimist. Töövõiduna on tal ette näidata 23 Eesti rekordit, mida neiu pea igal võistlusel uuendab. Viimased uued rekordid said Alusalu nimele jaanuari algul Berliinis, kus ta parandas 500, 1000 ja 1500 meetri distantsi aegu.

 

Kuu aja pärast algab juunioride MM

 

Saskia pälvis Jõgevamaa parima noore sportlase tiitli teist aastast järjest. Seni on kiiruisutaja olnud ülesannete kõrgusel ning tiiüit igati väärt. Saskia tulemusi märkas ka presidendiproua Evelin Ilves, kes omistas talle möödunud novembris Eesti parima noorsportlase tiitli ning auhinnaraha 17 000 krooni, mille neiu lubas kulutada uute uiskude ostmiseks.

Möödunud aastal seadis Saskia endale eesmärgiks ületada juunioride maailmameistrivõistluste normatiivid. Tänaseks on ta selle täitnud 3000 meetri distantsil. Siiski loodab neiu ja ka tema treener Väino Treiman, et praegu Itaalias treeninglaagris viibiv Sasida suudab sealsetel võistiustel nii mõnegi vajaliku MM-i normi täita.

Juunioride maailmameistril võistiused peetakse juba veebruari lõpus Soomes, seega kulub praegu põhienergia vajalike normide täitmiseks ja enda parimasse võistlusvormi viimiseks.

Enamik noorsportlase ajast kulub välisriikides treenides ja võisteldes. Praegune aeg on Saskiale kõige kiirem, alates jõuludest on kiiruisutaja tegelenud oma vormi lihvimisega. Uisupaelad saab lõdvemaks lasta alles märtsis, mil kiiruisutamise hooaeg lõpeb.

 

Eeldused tippu jõudmiseks olemas

 

Sel nädalavahetusel võistleb Saskia koos teiste noorte Eesti kiiruisutajatega Itaalias Baselga di Pines juunioride maailmakarika etapil. Pikemas perspektiivis loodab ta pääseda olümpiale ning viia Eesti kiiruisutamise tippriikide hulka. Siiski mõtleb Sasida realistlikult ning praegu veel olümpiavõidust ei unista, juba sinna võistlema pääsemine oleks tema meelest väga suur saavutus.

Alusalu tegeleb ka rulluisutamisega. Ta on kolmel korral võitnud oma vanuseklassis Kalevipoja rulluisumaratoni, möödunud aastal saavutas oma vanuseklassis võidu ka Tallinna rulluisumaratonil. Kuigi Saskia on alles 16-aastane ning praegu võistleb juunioride klassis, on neiul juba praegu olemas kõik eeldused tippujõudmiseks. Siiski ei rutta Alusalu ja tema treener Väino Treiman sündmustest ette ning kinnitasid, et iga asi tuleb omal ajal.