- Reset + PDFPrindi

"Ilves Ukraina europüüdlustest: "andke mulle raha või muidu lasen end maha" ei ole õige tee", Delfi, 21. juuni 2015

21.06.2015

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul ei ole Ukrainal europüüdluste täitumiseks vaja tulevikulubadusi EL-liikmelisusest, vaid reaalseid reforme.

Ilves tõi Bratislavas toimunud rahvusvahelisel julgeolekukonverentsil GLOBSEC Ukraina europüüdlustest rääkides näiteks selle, kuidas EL välistas pikka aega Eesti astumise ühenduse liikmeks. "Mulle isiklikult öeldi Bonnis 1997. aasta veebruaris otse, et te ei saa Euroopa Liidu liikmeks, me ei lase sel juhtuda. Aga nagu näete, võivad asjad kiiresti muutuda," meenutas Eesti riigipea, vahendab veebileht www.eurointegration.com.ua.

"Ja me ei nõudnud mingeid tunnustamisi, ei olnud ainsatki tulevikulubadust, me lihtsalt tegime tööd ja tegime reforme," lisas Ilves.

"Rääkida, et me ei tee reforme enne, kui te annate meile lubaduse (saada EL liikmeks) - see meenutab mulle stseeni filmist, kus röövel tormab panka, paneb püstoli endale meelekohale ja ütleb: "Andke mulle raha, muidu lasen end maha!". See on vale tee. Lubada, et teie riik kukub kokku, kui ei saa kutset Euroopa Liitu - see ei ole efektiivne," ütles Ilves auditooriumi aplausi ja naeru saatel.


Artikkel Delfi veebilehel.