- Reset + PDFPrindi

"Vihulas tunnustati vabatahtlikke", ERR Uudised, 6. detsember 2015

06.12.2015

Jaak Eelmets, Vihula
Toimetas Heikki Aasaru


Rahvusvahelise vabatahtlike päeva raames tunnustati Vihulas vabatahtlikke. Liikumine Kodukant ja president Toomas Hendrik Ilves autasustasid 17 tublit kodanikku ja organisatsiooni.

Avatud Eesti Fond kutsus vabatahtlike märkamise ja tunnustamise ellu kümne aasta eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selle tunnustuse mõte on pöörata tähelepanu nendele tublidele inimestele kes oma töö kõrvalt leiavad aega ühiskonda panustada ka vabatahtlikena ja kes on valmis ka ise vabatahtlikke juhendama ja kaasama. Päris kindlasti ei oleks meie riik ja ka maailm nii turvaline, kui meil ei oleks vabatahtlikke," ütles projekti "Märka vabatahtlikku!" projektijuht Eha Paas.

Eestile maailmas tuntust toonud "Tiigrihüpe" ja "Teeme ära!" on tuntuimad vabatahtlike ettevõtmised.

"Kõik sellised ettevõtmised, mille üle võib tunda uhkust meie riigis, mina väidan, ei ole valitsuste tegevus, ei ole parlamentide tegevus - need asjad on tehtud vabatahtlike poolt. Viimase 150 aasta jooksul on kõik meie kõige olulisemad sündmused tegelikult sündinud vabatahtlikust tegevusest," rääkis president Toomas Hendrik Ilves.

Vabatahtlikke võib kohata paljudes valdkondades ja tihti kuulda küsimust, mis ikkagi on vabatahtlikkus.

"Vabatahtlikkus kui selline ei ole tasuta tööjõud, see ei ole ka ühekordne heategu, vaid see on pigem kui elustiil, kui aktiivne mõtteviis, ja peakski saama uueks normaalsuseks, kuidas lihtsalt maailma käsitleda, kuidas sellega suhestuda," ütles MTÜ Lasnaidee algataja Marina Delõš.

Auhinnapeolt jäi kõlama mõte, et meil kõigil - kodanikel ja ettevõtetel - on tulnud aeg kodanikuühiskonna edenemise nimel anda ühiskonnale omalt poolt tagasi seda, mida me oleme saanud.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.