- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea kohtus Saksa parlamendi väliskomisjoni juhiga

17.09.2012

"Euroopa Liit peab olema Euroopa teele asunud lähinaabritele endiselt julgustav, usaldav ja samas nõudlik partner," ütles president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Saksamaa parlamendi väliskomisjoni esimehe Ruprecht Polenz'iga.

"Vaba ja demokraatlik Ukraina muudab kogu Euroopa tugevamaks," sõnas president Ilves. "Me oleme valmis Ukrainat nagu ka Gruusiat ja Moldovat nende Euroopa teel igati toetama, aga selle eelduseks, mõistagi, on nende riikide endi demokraatlikud püüdlused ja nende rahvaste usk euroopalikesse väärtustesse."

Eesti riigipea ja Saksamaa parlamendi väliskomisjoni juht tõdesid, et kriteeriumide täitmise korral on Euroopa Liidu idapartnerluse naabritele meie ühenduse uks avatud.

Kõneldes Euroopa Liidu tulevikust, ütles president Ilves: "Tänase Euroopa edasise lõimumise puhul tuleb keskenduda nendele valdkondadele, kus koostöö tihendamine on vajalik euroala tugevdamiseks ja selle kestlikkuse tagamiseks. Tugev ja usaldusväärne euroala muudab edukamaks ja konkurentsivõimelisemaks kogu Euroopa Liidu."

Eesti riigipea pidas oluliseks, et Euroopa tuleviku arutelus ja vaidlustes osaleksid kõik 27 liikmesriiki. "Mitte kedagi ei jäeta kõrvale, kui keegi ei taha ise kõrvale – mis tähendab tegelikkuses tagasi – astuda," lausus ta.

President Ilvese sõnul on kriis euroalas lähendanud Euroopa Liidu vastutustundliku finants- ja majanduspoliitikaga liikmesmaid, keda ei ühenda euro, vaid kohusetunne oma riikide ja Euroopa ees. Eesti ja Saksamaa asuvad siin ühel poolel, rõhutas Eesti riigipea.

"Me ei vaja teoreetilist vaidlust, kas parem on kasinus või kasv. Me vajame siseturu tugevdamist, et suurendada meile kõigile hädavajalikku kaubavahetust," ütles president Ilves.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229