- Reset + PDFPrindi

President Ilves toetab Saaremaa ühinemist tugevaks omavalitsuseks

03.09.2015

President Toomas Hendrik Ilves, kes on täna ja homme ametisõidul Saaremaal, saab ülevaate Eesti suurima saare omavalitsuste juba toimunud ühinemise mõjudest ning edasisest võimalikust suurühinemisest.

President Ilves toetab tugevaid omavalitsusi, mis suudaksid oma elanikele pakkuda võrdselt head haridust, tervishoiu korraldamist, sotsiaalteenuseid, transpordiühendusi, võimalusi vaba aja veetmiseks ja sportimiseks.

Saaremaal näeme võimalust jõulise valla tekkeks, mis ühendab üle 34 000 inimese ja liidab kogu saare üheks, tugevaks ja kestvaks omavalitsuseks, sõnas riigipea.

Viimaste aastate jooksul ühinesid Lümanda, Kaarma ja Kärla Lääne-Saare vallaks. Praegu peavad ühinemisläbirääkimisi üks linn ja 11 valda, kelle arvates aitab üks omavalitsus arendada 21. sajandi Saaremaad kui kestlikku tervikut ning anda sealsetele inimestele paremad, kompetentsed teenused ja suurema kindlustunde.

Kõnelustest on kõrvale jäänud Pöide ja Muhu vald.

President Ilves saab ka ülevaate mandri ja Saaremaa transpordiühendustest, külastab Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskust, piimatööstusettevõtet Saaremaa Delifood OÜ, Kuressaare Ametikooli Disainimajakat, Leedri küla ja sealse Orbu talu kadakasiirupi valmistajaid, Pöide pruulikoda ning kohtub Saaremaa omavalitsusjuhtidega, Lääne-Saare valla juhtide ja ettevõtjatega.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond