- Reset + PDFPrindi

"Ilves: uuest terrorismilainest Euroopas on ennatlik rääkida", BNS

20.03.2012

TALLINN, 20.märts, BNS - President Toomas Hendrik Ilves väljendas Prantsusmaale kaastunnet viimaste päevade rünnakutes hukkunute pärast, kuid lisas, et uuest terrorilainest Euroopas on ennatlik rääkida.

"Mõeldes neile traagilistele päevadele, kui Toulouse´is ja Montauban'is on seni mõistetamatutes kallaletungides tapetud seitse inimest, neist kolm lapsed, on minus kaastunne meie sõbra ja liitlase Prantsusmaa ning kõigi prantslaste vastu. Ma ei kahtle, et Prantsusmaa politsei tabab mõrvari või mõrvarid, misjärel uurimine annab vastuse, kes ja miks need rünnakud korraldas," ütles Ilves teisipäeval BNS-i küsimusele vastates.

President lisas, et kuigi Prantsusmaa võimud näevad traagiliste sündmuste vahel selgeid seoseid, on veel kindlasti vara rääkida uuest terrorirünnakute lainest Euroopas laiemalt.

"Kuid nagu osundas eelmise aasta tragöödia Norras, võib ka üks väärastunud maailmapildi ja kivistunud südametunnistusega inimene paljudele valu ja leina külvata, ühiskonna sisemist kindlustunnet kõigutada," ütles Ilves. "Olen kindel, et vägivald ja sellest tekitatud hirm ei murra meie usku Euroopa väärtustesse ja demokraatiasse ega nõrgenda meie suutlikkust seista nende väärtuste ja demokraatia eest."

Esmaspäeva hommikul tappis tundmatu isik Toulouse'i Ozar Hatorah´koolisõpetaja ja kolm last. Eelmisel nädalal tapeti Prantsusmaa lõunaosas kahes rünnakus kolm ja haavati ühte sõdurit.

Prantsusmaa siseminister tunnistas esmaspäeval, et nende rünnakute vahel on sarnasusi.

Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy tõstis esmaspäeval riigi edelaosa regioonis terroriohu kõige kõrgemale tasemele. Juba varem olid julgeolekujõud jälgimise alla võtnud koolid ja usuga seotud asutused