- Reset + PDFPrindi

"Ilves: tulistamisjuhtum näitab siseturvalisuse hoidmise vajadust", BNS

12.08.2011

TALLINN, 12. august, BNS - President Toomas Hendrik Ilvese sõnul näitab neljapäeval kaitseministeeriumi hoones toimunu, et siseturvalisust tuleb hoida ja kindlamaks muuta iga päev.

Presidendi sõnul tähendab siseturvalisuse hoidmine politsei, piirivalve, päästeameti ja kiirabi tugevdamist ning neile tublidele inimestele riigi poolt vajaliku kindlustunde andmist.

"Samuti vajame valmisolekut erinevateks ohuolukordadeks. Ka, ja ehk isegi rõhutatult, riigiasutustes, mis on ju osa riigi võimust ning just seetõttu võivad erinevate motiividega kurjategijatele osutuda sihtmärgiks," ütles Ilves presidendi kantselei pressiesindaja vahendusel BNS-ile.

"Olen kindel, et uurimine annab meile vastuse miks Karen Drambjan seda tegi. See on nii mõistetamatu, et oletamisest ei ole mingit kasu," sõnas president.

Riigipea tõdes, et mõeldes tagasi neljapäeval kaitseministeeriumis toimunule, siis kindlasti väärivad tunnustust ministeeriumi töötajad selle rahulikkuse ja organiseerituse eest, mida nad kriitilistel tundidel ilmutasid.

"Ning otse loomulikult kuuluvad minu ja meie kõigi tänusõnad politsei eriüksusele, K-komandole, kelle mehed astusid tulevahetusse kurjategijaga ja lahendasid olukorra. Nagu me nüüd teame, siis kahest politseiametnikust ei läinud ju kuulid mööda," ütles Ilves.

Neljapäeva pärastlõunal tungis 1954. aastal Armeenias sündinud Eesti kodanik Karen Drambjan kaitseministeeriumi hoonesse ja avas seal tule. Prokuratuur kinnitas, et Drambjan sai surma politseinikega puhkenud tulevahetuse käigus. Üks politseinikest sai tulevahetuses väiksemaid kriimustusi, rohkem vigastatuid ei olnud. Üks Drambjani tulistatud kuul riivas politseiniku mundrit.

Sündmuste käigus prokuratuuri teatel otseselt pantvange ei võetud, kuid kaks kaitseministeeriumi hoones viibinud inimest olid lühiajaliselt sissetungija kontrolli all. Sissetungija oli relvastatud püstoli ja isevalmistatud kilde heitvate lõhekekehadega.

Püstoliga kaitseministeeriumisse tunginud ja seal tule avanud Karen Drambjanil oli kaasas üle kümne lõhkekeha ja ligi sada padrunit.