- Reset + PDFPrindi

President Ilvese lühiintervjuu Eesti Raadiole

24.05.2011

President Toomas Hendrik Ilves kinnitas Narvas antud lühiintervjuus Eesti Raadio ajakirjanikule Jüri Nikolajevile, et olukord, kus Riigikogus enamuse moodustavad erakonnad lepivad varakult kokku, keda 29. augustil presidendiks valida ei ohusta demokraatiat.

President Ilves: "Ma olen viimane inimene, kes tahaks ohustada Eesti demokraatiat. Aga samal ajal on kummaline, kui meenutada kõike seda hala ja virinat eelmiste presidendivalimiste ajal, et ei suudeta valida presidenti Riigikogus. Nüüd kui lõpuks mõned erakonnad otsustavad, et president valitakse Riigikogus, pannakse ka pahaks. Mul on tunne, et ei olegi võimalik õigesti teha Eesti riigis, sest ühtpidi on halb ja teistpidi on halb."

President Ilvese hinnangul oleks väga tore, kui tal oleks ka vastaskandidaat, kuid ise ta selle jaoks midagi teha ei saa.

President Ilves: "Kas see on minu süü, et ei ole vastaskandidaati? Kas ma peaksin tegema nüüd nagu mõnes teises riigis ja looma kunstliku partei? See oleks pseudodemokraatia."

Seni on Ilvese jätkamist presidendina lubanud toetada Reformierakond, IRL ja sotsiaaldemokraadid, kel on presidendi valimiseks Riigikogus vajalik häälte ülekaal olemas.

 

Uudisklipp Vikerraadio veebilehel.