- Reset + PDFPrindi

"Ilves: ootan põnevusega koalitsioonilepet", Delfi

© Andres Putting (Delfi)

09.03.2011

Urmas Oja

 

President Toomas Hendrik Ilvese ootab põnevusega koalitsiooniläbirääkimiste lõppu. Ühtlasi on ta veendunud, et Eesti valimissüsteem on demokraatlik ning enamuse valijate tahet arvestav.

"Mul on erakordselt hea meel, et valimisaktiivsus oli nii kõrge. See on väga teretulnud, et Eesti inimesed võtavad tõsiselt meie demokraatlikku valitsemisvormi," kommenteeris president Ilves valimisi Delfile.

President ootab, et koalitsioon saab varsti kokku. "Ma loodan, et koalitsioonileppes on need küsimused, millest mina olen rääkinud, olgu siis haridus või innovatsioon, kohalike omavalitsuste töö ja töökorraldus, oleksid seal esindatud. Meie parlamentaarses demokraatias on muidugi üksikküsimuste otsustamine meie valitsuse käes," sõnas president. "Soovin neile jõudu tööle ja ootan põnevusega, mida nad on kokku leppinud."

President Ilves ei olnud nõus ka meedias ringleva kurtmisega, et kümme protsenti valijatest jäid parlamendis oma esindajast ilma. "Tahan juhtida tähelepanu, et kui inimesed tahavad minna üle majoritaarsele süsteemile, siis jääb kuni 40 protsenti inimesi oma esindajata. See, kes saab kõige rohkem hääli, saab sisse ja ülejäänud jäävad välja. Kui võrrelda meie valimissüsteemi anglo-saksi maailmaga, kus on majoritaarne süsteem - Kanada, USA, Suurbritannia, Austraalia - seal ongi üks häda, et paljud inimesed jäävad esinduseta."

 

Artikkel Delfi veebilehel.