- Reset + PDFPrindi

"Garage48 võitis palgivirna suurust mõõtev rakendus", ERR Uudised, 14. oktoober 2013

14.10.2013

Ester Vilgats, Pärnu
Toimetas Karin Koppel


Pärnus toimunud veebi- ja mobiilirakenduste arenduslaagri Garage48 võitis rakendus, mis võimaldab nutitelefoniga kiirelt ja täpselt mõõta palgi läbimõõtu ja palgivirna suurust.

Garage48 toimub nii, et kogunetakse reede õhtul, valitakse ideed ja mentori juhendamisel püütakse neist järgnevate tundidega töötav veebi- või mobiilirakendus arendada. Pärnus toimus Garage48 esimest korda, Pärnumaa kutsehariduskeskus oli selleks sobiv koht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku esitati reede õhtul 27 ideed. Pühapäeva õhtul, kui 14 finaali pääsenud ideed publiku ette jõudsid, oli saal rahvast täis ja kohal ka president Toomas Hendrik Ilves. Korraldajate hinnangul läks ettevõtmine korda.

Microsofti Kesk- ja Ida Euroopa idufirmade suunajuht, Garage48 Pärnu kaaskorraldaja Elise Sass ütles, et kui tavaliselt on saja osaleja hulgas alla kümne protsendi naisi, siis nüüd oli neid umbes 40.

"Üritus on läinud suurepäraselt. Võit läks võistkonnale, kelle eesotsas on meesterahvas, aga neil on tiimis ka väga tugevaid naisi. Kindlasti näitab ka seesama ala, et kuigi nad tegelevad palgi mõõtmisega, mis on meeste pärusmaa, siis ka seal on vaja naisi, kes töötavad koos põhitegijatega," sõnas Sass.

Pärnus toimub Garage48 kindlasti tulevikuski. Ürituse peakorraldaja Maarika Susi märkis, et Pärnu linn on neile nii palju vastu tulnud, et kindlasti on plaanis rääkida Pärnu ettevõtlus- ja arenduskeskuse ja Pärnu linnaga, et järgnevatel aastatel jätkata.

"Naistepoolse osa idee tekkis meil väga juhuslikult, aga see on nii palju kõlapinda saanud. On meeldiv näha, et nii palju naisi on huvitatud ITst ja tulnud oma ideedega välja ja nüüd nad ei karda seda teha," lausus Susi.

Võitjaks tulnud rakenduse "Puidu läbimõõt" võistkonnas olid valdavalt pärnakad, nende hulgas ka kevadel Tallinnas toimunud Garage48 võitnud võistkonna liige Martin Veeris. Rakendus loodetakse peatselt kasutusele võtta.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.