- Reset + PDFPrindi

"Mulgi lipp sai topelt õnne, Mustla Mulgi pere", Sakala, 12. oktoober 2013

12.10.2013

Hans Väre


Laupäeval oli mulkidel mitu põhjust rõõmustada: nende uut lippu õnnistati kaks korda, Mustlasse kirjutati aga ametlikult sisse mulkide musterpere.

Kõigepealt sai Mulgi lipp rahvaliku õnnistuse Karksi-Nuias. Samal ajal, kui kõlas laul Mulgimaast, tõmbasid mustades kuubedes mehed selle kultuurikeskuse ees esimest korda vardasse. Sinna, Eesti ja valla lipu vahele, see Karksi vallavanema Arvo Malingu sõnul ka jääb.

Mulgi lipp on must nagu mulgi kuub ja sinine nagu linapõld ning nende kahe värvi vahelt jookseb läbi valgel taustal punane kaaruspael, mis oma viie sõlmega märgib Mulgimaa viit kihelkonda ja sealset rahvast.

Kell 13 algas Tarvastu Peetri kirikus lipu õnnistamise teenistus, kus teenisid Viljandimaa praost Marko Tiitus ja teiste kirikute vaimulikud. Rahvast oli palju — terve kirik oli täis.

Peale lipu õnnistamist liiguti uhkes ronkäigus Tarvastu paisjärve äärde. Kõige ees astusid mustades Mulgi kuubedes mehed, kandes Mulgimaa omavalitsuste lippe ja enam kui kümmet Mulgi lippu. Neist ühe vardasse oli president Toomas Hendrik Ilves õnne toova hõbenaela sisse löönud.

Just mulgist president oli ka see, kes tõmbas linase riide Martti Kalamehe puuskulptuuride kogult «Õnnelik Mulgimaa pere», kirjutades nädala alguses paisjärve äärde kolinud perekonna nii ametlikult Tarvastu valda sisse.

Muusikute ja tantsijate etteaste järel heisati lipp ka Tarvastu vallamaja esisel platsil ning Mustla rahvamajas läks lahti simman.

Mulgimaa lipu konkursile tuli 31 autorilt ühtekokku 61 tööd, mille hulgast valisid Mulgimaa omavalitsused välja viis lemmikut — need pandi rahvahääletusele. Võistluse võitja kuulutati välja kevadisel Mulgimaa konverentsil ning selleks osutus Viljandi mehe Tõnno Habichti kavand.