- Reset + PDFPrindi

"Rahvakogu portaali on külastatud 77 riigist", BNS, 28. jaanuar 2013

28.01.2013

Jaanuari alguses avatud ühisloomeportaali Rahvakogu.ee on külastatud juba 77 riigist.

Rahvakogu algatustoimkonna koordinaatori, Eesti Koostöö Kogu juhataja Olari Koppeli sõnul on esmaspäevase seisuga Rahvakogu.ee keskkonda külastanud ligi 54 000 inimest ning ettepanekutena sisestatud ideede üldarv läheneb 1500-le.

7. jaanuaril avatud ühisloomekeskkond jääb ettepanekute ja kommentaaride sisestamiseks avatuks veel ainult kolmeks päevaks ehk neljapäeva, 31. jaanuari õhtuni.

"Soovitan kõigil kasutada neid viimaseid päevi oma ettepanekute tegemiseks ja teiste poolt pakutud ideede kommenteerimiseks ja hindamiseks," ütles Olari Koppel.

Sama kaua ehk neljapäeva õhtuni on võimalik oma ettepanekuid saata ka e-kirja teel ja tavapostiga.

Veebruaris hakkab poliitikauuringute keskuse Praxis töörühm kõiki sisestatud ettepanekuid sorteerima ja analüüsima ning eksperdid lisavad ettepanekutele oma mõjuhinnangu. Veebruari teisest poolest alates jõuavad tulemused järk-järgult ka Rahvakogu veebikeskkonda.

"Seniks tahame anda soovijaile võimaluse jätkata arutelu jaanuaris sisestatud ettepanekute üle. Selleks pakub rahvakogu veebruari esimestel nädalatel päevateemasid ehk siis ettepanekuid, mida esitati ja toetati rahvakogu.ee keskkonnas kõige rohkem ning mida osalejad pidasid järelikult kõige tähtsamaks," täpsustas Koppel.

Ühtlasi hakkab Rahvakogu ette valmistama märtsikuiseid arutelusid.