- Reset + PDFPrindi

"Roostal algavad XXVI Kõrgemad Riigikaitsekursused", Kaitseministeerium, 22. aprill 2012

President Toomas Hendrik Ilves vestlemas Kõrgematest Riigikaitsekursusest osavõtjatega
President Toomas Hendrik Ilves vestlemas Kõrgematest Riigikaitsekursusest osavõtjatega
© Gert Kelu

22.04.2012

Täna algavad Läänemaal Roostal XXVI Kõrgemad Riigikaitsekursused, kus keskendutakse riigikaitse laiapõhjalisele käsitlusele.

Kuue päeva jooksul saavad kursuslased põhjaliku ülevaate Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitikast, välispoliitikast, riigikaitse korraldustest ja selle seadusandlikust keskkonnast. Samuti käsitletakse rahvusvahelist kaitsealasest koostööd, Eesti kaitseinvesteeringuid, sisejulgeolekut ning riigikaitse seotusest erinevate eluvaldkondadega. Lisaks ettekannete kuulamisele ja aruteludele osalevad kursuslased grupitöödes, et lahendada riigikaitse ja julgeolekuga seotud ülesannet.

Kursused avab esmaspäeval kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras. Teiste seas esinevad kursuslastele peaminister Andrus Ansip, siseminister Ken-Marti Vaher, kaitse-, välis-, sise- ja sotsiaalministeeriumi ametnikud, kaitseväe ohvitserid ja asjatundjad. Samuti toimub kursuslaste vestlusring Vabariigi Presidendi Toomas Hendrik Ilvesega.

Lisaks akadeemilistele loengutele külastavad kursuslased Ämari Lennubaasi, tutvuvad Paldiskis 1. jalaväebrigaadi linnakus kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala varustusega ning külastavad Paldiski sadamas Eesti Mereväe laeva. Kursused edukalt läbinutele antakse vastav tunnistus ja rinnamärk.

Alates 1999. aastast toimuvad Kõrgemad Riigikaitsekursused on lõpetanud üle 1100 inimese erinevatest eluvaldkondadest. Kursustel osalevad poliitikud, riigiametnikud, kaitseväelased, ettevõtjad, ajakirjanikud, haridustöötajad ning mitmetes teistes eluvaldkondades aktiivsed inimesed.

Lisainfo Kõrgemate Riigikaitsekursuste kohta: http://www.kmin.ee/et/krkk


Lisainfo:
Peeter Kuimet
Kaitseministeeriumi pressiesindaja
Tel 717 0116 / 56 56 41 88
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.


Artikkel Kaitseministeeriumi veebilehel.