thi marge 64

Vaata ka "100 põhjust, mis on Eestis hea elada!" fotoalbumit ja videosalvestusi.

- Reset + PDFPrindi

100 põhjust, miks on Eestis hea elada!

Head sõbrad, ma tahan südamest tänada kõiki, kes kirjutasid, miks on Eestis hea elada. Kokku kirjutati üle 1000 põhjuse. See on kindel ja vankumatu tõestus, et oleme õiges kohas ja õigel teel. Olgem uhked ühiselt kogutud eeliste üle. Mina olen. Uhke oma riigi ja kaasmaalaste üle. Tänaseks on osa neist koostöös EASiga jõudnud Tallinna, Pärnu, Tartu ja Narva tänavatele. Üheskoos vabariigi sünnipäevaks kogutud 100 Eesti eelisega, mis said teie poolt enim hääli, saab tutvuda alljärgnevalt.

thi2


Aavo
– Meil on Lotte ja tema seiklused!

Ainor – Meil Andrus Ansip.

Aivar – Meil on suur ja rõõmus (rahva)tantsu- ja laulurahvas ning eestlasi ühendavad tantsu- ja laulupeod. ;)

Alar – Meil on fantastiline asupaik - nii geograafiliselt kui poliitiliselt. Miks muidu vägevad riigid seda kohta maamunal enda omaks on tahtnud. Adugem!

Alina – Meil on noor riik ja palju arenguruumi. Noortel on võimalus väljakutseteks, et kujundada sellest ideaalne Eesti.

Allan – Meil on palju (hingamise)ruumi, puhast vett ja metsa, soid ja saari ning neli aastaaega, milles elavad vahvad inimesed, loomad, kalad ja putukad. :)

Anna-Maria – Meil on maailma üks kaunimaid ja raskemaid keeli, mida räägivad maailmas vaid vähesed. Olgem uhked, kui seda oskate!

Anneli – Meil on kõige parem ellujäämiskoolitus. Kui lihtne eestlane suudab ellu jääda oma pisikese sissetulekuga, siis saab ta igal pool maailmas hakkama!

Anu – Meil on saadaval parimat talujogurtit ja musta leiba.

Dmitri – Meil on hea kefiir.

Eero – Meil on niivõrd optimistlik maa, kus kunagi ei küsita 100 põhjust miks siin maal on halb elada.

Elo – Meil on säilinud oma rahvustunne ja mitte kusagil mujal maailmas ei ole sellist kodutunnet "kui siin väiksel maal".

Enar – Meil on väike riik - igasuguse probleemi lahendamiseks või vajaduse täitmiseks on alati varnast võtta tuttav või tuttava tuttav, kes on asjatundja.

Ene – Meil on fantastiline teenus Mobiil-ID, mida saab kasutada mugavalt, lihtsalt ja turvaliselt. :)

Erkki – Meil on heal tasemel e-riik, vaimurikkad ja aktiivsed inimesed ning rõõm asjade ärategemisest. Väiksed, aga tublid!

Eva – Meil on ilus loodus, kus ei esine peaaegu üldse looduskatastroofe. Me oleme palju läbi elanud, kuid saame hästi hakkama – teistel on mida õppida! :)

Evelin – Meil on inimesed, kes on siiralt uhked oma riigi üle ning valmis igas maailma nurgas oma väikest kodumaad tutvustama.

Evelyn – Meil on ilusad naised!

Fred – Meil on Saaremaa, kuhu saab põgeneda argipäeva elu eest ning tõeliselt puhata ja akusid laadida. Minu jaoks pole teist sellist kohta maamuna peal.

Helena Alondra – Meil on alati keegi, kes otsib põhjuseid, miks on Eestis hea elada. :D Isegi siis, kui põhjuseid on vähe.

Helene – Meil on võimalus elada väikeriigis, millel on suure riigi süda, võimalus elada uhkes metropolis, millel väikelinna armsus. Ja muidugi 4 aastaaega!

Helle – Meil on kokkuhoidvad inimesed, puhas traditsioonidega toit, selge pea ja kriitiline meel, vabadus ja turvalisus! Vähe bürokraatiat! Imeilus loodus!

Ilse – Meil on väike riik, kus igaüks loeb ja on oluline. Me ei ole siin anonüümsed, meie kõigi panus on märgatav. Ma olen siin tähtis hoidmaks seda kõike

Indrek M. – Meil on head inimesed ja need inimesed tahavad teha häid tegusid. #teemeära #estonianmafia #eriik

Indrek O. – Meil on piisav eraldatus muust maailmast ning piisav juurdepääs ja seotus kõige meid ümbritsevaga.

Inga – Meil on ikka veel natuke ruumi, õhku ja seda puutumatust, mida rahvarikastest suurriikidest nii raske leida on - siin on hingeruumi

Ivar – Meil on parim keskkond ettevõtluse alustamiseks - ettevõtte tulumaks puudub ning Äriregister muudab kõik läbipaistvaks.

Jaagup – Meil on riik, mis austab religiooni asemel teaduslikku maailmavaadet.

Jaagup – Meil on riik, kus ühiskondlikku diskussiooni on võimalik suunata teatrietenduse või aastalõpu naljasaatega.

Jaan – Meil on hästi hoitud loodus, milles saame vabalt liikuda. Inimene tunneb ennast looduses koduselt ja seda pole meilt ära võetud.

Jaana – Meil on suured sood ja rabad, igaühel meist on täielik vabadus rõõmuga rappa minna.

Jaanika – Meil on Tartu!

Kadi – Meil on laulupidu ja tantsupidu, kus on, mida uhkusega laulda ning mille taktis tantsida!

Kaili – Meil on eestlased - nutikas, tegutseja, konkreetne ja ambitsioonikas rahvas. Inimesed kes armastavad loodust, sauna, nalja ja head seltskonda.

Kairi – Meil on ikka veel palju võimalusi muuta elu Eestis paremaks, lahkemaks, hoolivamaks ja südamlikumaks. Kasutagem selleks oma südant ja pead!

Kairo – Meil on laulupidu ja tantsupidu – olgem ausad, need peod teevad Eestist Eesti. Nendel pidudel koos teiste kaasmaalastega ühtehoidmine on HEA!

Kalev – Meil on Eestis piisavalt ruumi, et vajadusel üksi olla.

Karl Ander – Meil on kohti, mida teame vaid me ise ja mitte keegi teine. Kohti, kuhu ei kostu müra ega kära. Kohti, kus võime rahus puhata ja lasta mõtetel lennata.

Katre – Meil on õ-täht ja me oskame seda sõnades ka õigesti välja hääldada! Pluss meil on saarlased, kes selle asemel ikka armsasti ö-tähte on kasutanud.

Kaupo – Meil on hea elada, sest oleme vabad, nutikad ja armastame Eestimaad. See on ainus paik maailmas, kus räägitakse väga ilusat keelt – eesti keelt.

Killu – Meil on tervislik toit. Musta leiba ei leidu just igal maal. Meie mets on täis seeni ja marju ning vanaema kasvatab endiselt maal kartulit ja tomateid

Kirsti – Meil on hoolimata väikesest rahvaarvust uskumatult palju tublisid ja (maailmas) tuntud-hinnatud inimesi, näiteks sportlased, kunstnikud, teadlased jne.

Kiwa – Meil on küllaltki tugev ja avatud kaasaegse kunsti skeene, hoolimata rahvuslik-konservatiivsete jõudude püüdest kella 30-100 aastat tagasi keerata.

Kristiina – Meil on inimesed, kes ei protesteeri/avalda meelt tänavatel iga asja peale ega pärsi sellega majandust, vaid panevad pead kokku ja teevad tegusid.

Kõu – Meil on rahvas, kes on kirjutanud ajalukku: võim tuleb ja läheb, Meie jääme! Võime äratada selle kaitseks Kalevipoja! Täna läbi tugeva IT. Eestlased!

Lauri – Meil on Oma Kodumaa, meil on Eesti Vabariik! Ilusaim keel maailmas, 4 aastaaega ning kaitsevägi mitte sõjavägi!

Leila – Meil on maailma ilusaim emakeel!

Леон (Leon) - У нас есть условия для достойной жизни... жаль, что живу в России...

Lethario – Meil on president, kes ei kohku õunamärgiga tehnika ees.

Maarja M. – Meil on võrratult tore ja isemoodi kultuuriruum, mis on küll mõjutusi saanud erinevatest paikadest, kuid on siiski omasugune ning kordumatu.

Maarja P. – Meil on moes ise-tegemine - käsitöö, kingituste, remondi, mööbli, riiete, kunsti, ehete, leiva jms tegemine! Eestlane on nutikas ja osav!

Maido – Meil on rikkusi, mida on raske laiali vedada!

Mairo – Meil on võimalus püüda endale ise kala ja tuua kuusk ise jõuluks koju.

Marge – Meil on puutumata loodus, mida saab tegelikult puudutada. :)

Margus O. – Meil on puhas õhk ja hõredalt rahvast – leiavad hiinlased.

Margus T. – Meil on suur ja võimas kaitsetahe kaitsta oma riiki ka suurima vaenlase ees. Tänu sellele meie riik püsib nüüd ja igavesti.

Margus V. – Meil on väga hea president :)

Mariam – Meil on suur hulk kündmata põldusid - iga inimene saab valida endale ala, milles täiesti esimene ja tipus olla.

Marko – Meil on ID-kaart - kõik pangaasjad saab internetis aetud ja lepingud elektrooniliselt allkirjastatud - ei pea füüsiliselt Eestis kohal olemagi :)

Mart Ka. – Meil on inimesed, kellega ei pea rääkima juttu, mis tegelikult ei ole oluline. Meil on omad jutud ja oma jutustiil, mis on täpselt parajad.

Mart Ko. – Meil on väga lihtne ellu viia uusi, huvitavaid ja innovaatilisi ideid.

Martin - Meil on tasuta WiFi tavapärane nähtus.

Meeli H. – Meil on eestikeelne sõna kodu, millel on vaid üks tähendus – paljudes keeltes on aga kodu sünonüümiks maja ...

Meeli M. – Meil on arusaam, et igal lapsel peaks olema ligipääs heale haridusele, olenemata vanemate sissetulekust.

Meriliis – Meil on vähe usklike inimesi, seega puuduvad suured konfliktid erinevate usundite pooldajate vahel. Saame vabalt olla eneseusku.

Merit – Meil on Tartu Ülikool.

Merje – Meil on vanemapalk, mis võimaldab noortel vanematel vahetult näha beebi kiiret kasvatamist ja arenemist juba iseseisvalt ringitoimetavaks põngerjaks.

Merle – Meil on alles vanarahvale tähtsad pühad ja uskumused – alates vastlapäevaliust ja lõpetades üle jaanitule hüppamisega. Piimahambadki visatakse ahjule.

Merlin – Meil on loodud võimalus olla aus. Ausa olemise tõttu ei pea enam tundma hirmu ega häbi.

Monika – Meil on mees ikka veel mees ja naine ikka veel naine!

Neeme - Mujal olles on sinu lähedased sinust kaugel. Olla 1 miljonist on palju olulisem tunne kui olla 1 kümnest miljonist.

Netty – Meil on sõnavabadus.

Olari – Meil on üles kasvanud pööraselt andekas 18-25 aastaste põlvkond, kelle peatsete saavutuste kõrval võib eelnenu kahvatuda. Tahan sellest osa saada.

Pille M. – Meil on emapalk ja maa-vanaemad. Inimesed julgevad metsas mustikaid korjata ja õhtul linnatänavail käia. On veel usu- ja sõnavabadus ja arenguruum.

Pille Riin – Meil on ainus riik, kus on eestikeelse hariduse kõik astmed. :)

Piret H. – Meil on ID-kaart, m-Parkimine, e-arved, laulupidu, rabad-sood, liivarannad ja kuhjaga kultuuri! Eestlane hoolib oma kodust ja selle ümbrusest.

Piret V. – Meil on siinsamas kõik olemas, mida teinekord mujalt otsimas käime.

Priit H. – Meil on haruldane ja ilus keel, mis hoolimata meile võõrvõimude poolt tekitatud kannatustest, on suutnud ikka ellu jääda..

Priit K. – Meil on riik, mis pole teistele võlgu. Riik, kelle esindajad võivad rahvusvahelistel aruteludel hoida küürutajate vahel sirget selga.

Raimo – Meil on tegijad inimesed – me pigem teeme kui räägime.

Ricardo – We have a country that can teach many lessons to many other countries; still, we have people that seems not fully aware of how great it is.

Rivo – Meil on kohaneda oskavad ja suutvad ambitsioonikad inimesed, neli aastaaega ning talupojamõistus.

Robert – Meil on targad ja andekad inimesed, kes on silmapaistnud nii kodumaal kui ka välismaal. Lugupidamine neile, kes meie mainet reaalselt kujundavad.

Sigrid – Meil on suurepärased inimesed, kes leiavad oma kodus ja südames koha vanematest ja kodust ilma jäänud lastele. Nii saab meie rahvas õnnelikum!

Silja – Meil on kõigil võimalus kõige rohkem 20 minutiga jõuda põlismetsa rüppe, kus endalt maha laadida ükskõik kui suur ülekohus või rumalus.

Silver J. – Meil on inimesed juba harjunud, et igas hotellis, sööklas ja bensiinijaamas on olemas tasuta traadita internet

Silver P. – Meil on keel ja kultuur, maa ja rahvas, uskumused ja traditsioonid, sihid ja unistused, mis on ainuomased vaid meile. Hoidkem seda unikaalsust.

Silvia – Meil on kümnete inimpõlvede jooksul kujundatud loodusmaastikud, mis kannavad endas kultuurilist mälu ja hoidavad hindamatu väärtusega elurikkust.

Sten – Meil on piisavalt must huumor ja oskus iseenda üle naerda.

Sten – Meil on inimese nutikus, teod ja püsivus olulisemad kui vanus, päritolu või settinud hierarhiad. Seda, kes oma asja hingega ajab, austatakse.

Taavi – Meil on väga hästi arenenud IT ning interneti ühendus on saadaval igal pool ja hea kiirusega.

Timo – Meil on riik ja inimesed, kes suudavad tekitada töö, hariduse või armastuse nimel siia kolinud kohanemishuviga välismaalasele ehtsa kodumaa tunde.

Toivo – Meil on suvi, sügis, talv ja kevad.

Triin – Meil on emapalk, tänu millele saab ca poolteist aastat rahulikult lapsega kodus olla.

Ulla – Meil on kohukesed.

Urmas – Meil on ühiskonna kompaktsusest tulenevalt lihtne kiiresti reageerida ja uusi häid ideid ellu viia või toimivust katsetada.

Urmo – Meil on inimeste vahel väikesed vahemaad – kui vajad kedagi, on su tutvuskonnas alati mõni ta sugulane, töö- või koolikaaslane, kes teid kokku viib.

Vahur – Meil on leebe loodus. Maavärinad on pigem moepärast, üleujutused Soomaal ära kodustatud ja tormid rohkem ehituskvaliteedi proov kui purustav jõud.

Veikko – Meile on antud kõik võimalused olla edukas ning õnnelik. Kui rahulikult mõelda, uskuda endasse ning mõista teisi on võimalused justkui kandikul käes.

Viktoria – Meil on Pärt, Juur, Skulskaja, Kivirähk, Kormašov, Nüganen, Turovski, Mustonen jne.