kantseleis

Pressiteated

- Reset + Prindi

President Ilves: suurimat tuge ja meie solidaarsut vajavad väikerahvad, kes elavad väljaspool demokraatiat

05.09.2012

Soome-ugri rahvaste 6. maailmakongressile saabunud president Toomas Hendrik Ilves külastas täna Badacsonytomaj'is soome-ugri keelte uurimiskeskust Collegium Fenno-Ugricum, mida tutvustas keskuse juht, keeleteadlane János Pusztay.

„Riikidel ja suurematel rahvastel on vastutus meie keskel elavate põlis- või väikerahvaste kestmise ees," ütles president Ilves. „See muudab meidki rikkamaks, paremaks, avatumaks, mõistvamaks."

Erilise hoolega tuleb hoida väikeste rahvakildude keelt ja kultuuri – vundamenti, millele toetub iga rahvas ja tema identiteet," lisas ta.

„Suurimat tuge ja meie solidaarsust vajavad väikerahvad, kes elavad väljaspool Euroopa Liitu ja demokraatiat," rõhutas president Ilves.

Eesti riigipea kohtus eile ja täna ka Ungari presidendi János Áder'i, parlamendi spiikri László Kövér'i ja välisministri János Martonyi'ga. Soome-ugri koostöö ühe näitena räägiti kohtumistel sellest, et Ungari neljas ülikoolis õpetatakse eesti keelt. Spiiker László Kövér pidas vajalikuks toetada eesti-ungari kaasaegse sõnaraamatu väljaandmist.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229