kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Läti president: Rail Balticu puhul sõltub palju Euroopa rahastamisotsusest", Delfi, 5. juuni 2012

05.06.2012

President Toomas Hendrik Ilves ütles Riias ajakirjanikele, et olulisim on Balti ühtsuse tarvis investeerida taristusse. Läti presidendi sõnul on oluline, kas Euroopa otsustab Rail Balticu projekti rahastada või mitte.

Eesti Päevalehe ajakirjanik Dannar Leitmaa rääkis Delfile, et kella poole viie ajal lõppes Riias pressikonverents, kus osalesid Eesti president Toomas Hendrik Ilves ja Läti president Andris Bērziņš.

Lätti rongiga läinud president Ilves ütles pressikonverentsil, et kui tahetakse, et Balti ühtsus oleks rohkem kui lihtsalt loosung, siis peaks alustama investeeringutest. Tema sõnul on kõige olulisem just taristutesse investeerimine. Seda muuhulgas seetõttu, et kui Rootsi saab minna laevaga, siis Lätti peab saama minna rongiga.

Läti president Andris Bērziņš rõhutas, et tema hinnangul tuleb ära oodata, kas Euroopa rahastab seda projekti või mitte, kuna lätlaste jaoks on oluline Euroopa suund. Rongiga saabumine on tema sõnul sümboolne ning räägib sellest, et oleme teel ühe suure koostööprojekti poole. Rõhutades veel kord, et palju sõltub sellest, kas Euroopa rahastab seda projekti või mitte.

Tseremoonia algas poole kolmest ja kohtumine kestis umbes pool tundi. Nüüd minnakse viima lilli Vabadussambale ja Läti esimese presidendi hauale.


Artikkel Delfi veebilehel.