kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Ilves sõidab visiidile Šveitsi ja Austriasse", BNS, 6. detsember 2011

06.12.2011

President Toomas Hendrik Ilves sõidab koos Evelin Ilvesega kolmapäeval visiidile Šveitsi ja Austriasse.

Šveitsis on Ilvesel neljapäeval kavas kohtumine Micheline Calmy-Rey'ga, ütles presidendi pressiesindaja Toomas Sildam BNS-ile.

Šveitsist sõidab Ilves edasi Austriasse, kus reedel ja laupäeval toimub Viinis neljas maailma poliitika konverents. Ilvesel on kavas ka kahepoolne kohtumine Austria presidendi Heinz Fischeriga.

Reedel ja laupäeval toimuvast 150 osalejaga neljandast maailma poliitkakonverentsil konverentsist võtavad teiste seas osa Euroopa Liidu president Herman van Rompuy, Türgi president Abdullah Gül, Sloveenia riigipea Danilo Türk ja Serbia president and Boris Tadić.

Osalejate seas on ka Konstantinoopoli oikumeeniline patriarh Bartholomeus I, Araabia Liiga endine peasekretär Amr Moussa, Keenia peaminister Raila Odinga, Katari emiir Scheich Hamad bin Khalifa al-Thani, Iisraeli kaitseminister Ehud Barak ning Soome endine president Martti Ahtisaari.

Neljas maailma poliitika konverents toimub Viinis esimest korda. Konverentsi teemad on Araabia kevad, looduskatasroofid Euroopa võlakriis, Aafrika demokraatia olukord ning ühenduste G-8 ja G-20 tulevik. Kõrgetasemelised maailma poliitika konverentsid on varem toimunud ühel korral Prantsusmaal Evianis ja kahel korral Marokos Marrakeshis.