kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Haapsalus on foorumil koos 200 Eesti kultuuritegijat, loovinimest ja poliitikut", Delfi, 12. november 2011

12.11.2011

Risto Veskioja

 

Eile algas Haapsalu kultuurikeskuses Eesti Kultuuri Koja foorum "Eesti vaimne julgeolek ja kultuuripoliitika põhisuunad", kus astuvad ligi 200 kultuuritegelase ette president Toomas-Hendrik Ilves, kultuuriminister Rein Lang ning paljud riigikogu liikmed ning poliitikud.

"Istun parajasti Haapsalu kultuurikeskuse saalis, kus koos ca 200 loovinimest ja kultuuritegijat üle Eesti. Käimas on kultuurifoorum, mille teemaks on Eesti kultuuri vaimne julgeolek. Foorumi ülesandeks on koondada värskeid ideid kultuuriministeeriumi poolt algatatud alusdokumendi "kultuuripoliitika alused 2020" tarvis," kirjutas Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige Ando Kiviberg.

"Vabarigi Preident kõneles pikalt ja huvitavalt loovinimeste ja võimu vahekorrast Eesti ajaloos ning esimeste loodetavast rollist olukorras, kus vabadus on käes ja püsib. Laval käib parlamendierakondade esindajate huvitav ja kirglik debatt kultuuripoliitika küsimustes," kirjeldas Kiviberg sündmusi.

Eile esinesid lisaks presidendile ettekandega ka veel riigikogu liikmed Liisa-Ly Pakosta, Mailis Reps, Jaak Allik ning Juku-Kalle Raid. Foorumi raames toimus ka viis paneel- ja vabadiskussiooni kultuuri seostest teiste eluvaldkondadega, millest võtsid teiste seas osa ka Kaarel Tarand, Hardo Aasmäe, Hans H. Luik ning Andres Jõesaar. Foorum lõpeb täna pärastlõunal.

 

Artikkel Delfi veebilehel.