kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Padar: Euroopa Liit peab järgima ühtset põllumajanduspoliitikat ka kriisiaegadel", ERR Uudised, 21. august 2014

21.08.2014

Mihkel Vinogradov
Toimetas Maarja Roon


Venemaa vastusanktsioonide valguses peaksid Euroopa Liidu liikmesriigid lähiajal põllumajandusvaldkonnaga ühiselt tegelema, nentisid põllumajandusminister Ivari Padar ja väliskaubandusminister Anne Sulling täna kohtumisel presidendi juures.

Pärast infovahetust Kadrioru lossis ütles Ivari Padar, et edasi minnakse samade võimalustega, mida ka varem välja on pakutud, püüdes riske maandada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas tõi ta ka välja selle, et siinkohal peavad kõik Euroopa Liidu liikmesriigid ajama ühtset põllumajanduspoliitikat.

"On tõenäosus, et lähiajal võivad teatud põllumajandussaaduste kokkuostuhinnad oluliselt langeda. See on risk põllumajandussektorile ja sellele riskile leevendust otsides, et kuidas aidata põllumeest, on ikkagi esimene asi väga selge ühise joone hoidmine terves Euroopas. Kõikide Euroopa liikmesriikide vahel. Selle asja nimi on see et Euroopa Liidu ühtne põllumajanduspoliitika ja see peab hoidma ühte joont ka kriisiaegadel," rääkis Padar.

Anne Sullingu sõnul teeb müügitöö väljapoole Eestit väikeseid edusamme.

"Oleme saanud piimaliidult lähteülesande, milliseid tooteid ja millistes kogustes me võiksime kaugematele turgudele müüa ja seda me oleme hetkel tegemas. Läbirääkimised on käimas ja loodame, et nad viivad eduka lõpuni," ütles Sulling.

Kokkuvõttes ei saa aga hetkel rääkida mingisugustest täpsetest numbritest, kuidas Venemaa vastusanktsioonid Eestile mõjunud on, kuna periood on selleks liiga lühike. Lisaks sellele mängib rolli ka tõik, et veel tänase päevani ei ole kindel, milline on tegelikult nende piirangute ulatus ning milliseid produkte on lubatud Venemaale viia ja milliseid mitte.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.