kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President fännab Ewert and The Two Dragonsit", Kroonika, 23. jaanuar 2012

23.01.2012

Riina Jussila

 

President Toomas Hendrik Ilves (58) kutsub oma Facebooki kontol kõiki arvamust avaldama, miks on Eestis hea elada. Samas elab riigipea seal hoogsalt kaasa ka Eesti muusikute edule ja erilist poolehoidu näitab ta üles Ewert Sundja (28) bändile. Just Ewert and the Two Dragonsi kohta ilmub temalt kõige enam postitusi.

Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna meelest on eriliselt tore, et riigipea selliseid postitusi teeb: «Ewert and the Two Dragonsi rahvusvaheline edu on tõepoolest tähelepanuväärne ja selle üle on põhjust meil kõigil uhkust tunda. Siiralt hea meel on elada riigis, kus president ise neid positiivseid sõnumeid laiemale hulgale jagada soovib. Meil on ikka tohutult vedanud!»

Presidendi muusikalised teadmised teevad Sildna sõnul silmad ette nii mõnelegi muusikakriitikule. Sildna meenutab eelmist aastat, kui president pani Tallinn Music Weeki avades vaimustusest ahhetama saalitäie rahvusvahelisi muusikategelasi ja pressi, mainides oma sundimatus ja siiras kõnes nii ansambleid Arcade Fire ja Ultima Thulet kui ka Vaiko Eplikut kui ka Arvo Pärti, öeldes seejuures kuldsed sõnad: «Me ei pea ootama välismaiseid kiidukõnesid selleks, et uskuda: Eestis tehakse head muusikat!»

Üks presidendi lemmikstiile on punk. Aastate eest välisministrina Soomes visiidil olles istunud Toomas Hendrik autosse ja, kuulnud, et teda oodanud autojuht oli tema äraolekul nautinud legendaarset Ameerika punkbändi Dead Kennedys, palunud selle kohe pikema jututa valjemaks keerata!