kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Heitlik ilm presidendipaari vastuvõtule kutsutud edukaid koolilõpetajaid ei häirinud", Postimees, 22. juuni 2011

22.06.2011

Tugevad vihmahood eilset parimate koolilõpetajate auks korraldatud vastuvõttu ei rikkunud, pigem muutsid selle kõikidele asjaosalistele meeldejäävamaks.

Tallinnas Kadrioru roosiaias võtsid Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves ning haridusminister Jaak Aaviksoo vastu 100 parimat kõrgkoolilõpetajat ning 200 kuldmedaliga gümnaasiumi- ja kutsekoolilõpetajat.

Kolm tugevat vihmahoogu katkestasid nii riigipea kätlemise järjekorra edasiliikumist (pildil) kui ka kõnet. Vihm vaheldus sooja päikesepaistega ning toitlustamiseks mõeldud telgid leidsid kasutust varjualustena.

Vahepeal vaata et tormiks paisunud tuul ja raheterad sundisid riigipead oma kõnet mõne minuti võrra edasi lükkama. Kui läbi kõlarite edastatud kõnesid veel kuulis, siis aplaus võis tuules ja vihmas vaikseks jääda.

«Ei kuule iseennastki,» ütles president käsi laiutades ja oma kõnet edasi lükates. «See päev jääb teile kindlasti meelde kui tormiline hariduse lõpp,» sai ta raju vaibudes jätkata.

President Toomas Hendrik Ilves avaldas lootust, et nooruslikul idealismil, ootusel ja optimismil pole määratud nüristuda vastu tuimuse, lootusetuse või künismi halli müüri.