kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President külastas Eesti suurimat tarkvaratootjat", Tartu Postimees, 15. märts 2011

15.03.2011

Jüri Saar

 

«Kes teist on astunud küberkaitseliitu?» küsis president Toomas Hendrik Ilves eile külastades Plaskus asuvat Playtechi, mis on Eesti suurim tarkvaratootja.

Ilves jätkas mõttearendusega, et võidupüha paraad tuleb tänavu Tartus ja Skype'i Eesti juht Sten Tamkivi nuputab, kuidas teha paraadi nii, et küberkaitseliit oleks kuidagi nähtav. «Ma ei tea, kas õige asi on marssida läptoppidega. Ma kutsun teid kõiki küberkaitseliitu,» ütles Ilves.

Playtechi malev võiks küberkaitseliidus saada kaunis suur - ettevõttel on Tartus üle 400 töötaja ja Eestis kokku üle 500, ettevõte peab aga laienemisplaani ning otsib praegugi kümneid töötajaid. Nagu presidendile seletati, on Playtechi toodanguks suurte inimeste mänguasjad, täpsemalt internetimängude tarkvara.

Playtechi arvutitöökohti täis ruumides ringkäiku tehes peatus president esimesena meeskonnajuht Holger Biene (pildil) juures ja kuulas noormehelt selgitust, et tolle töö sisu on probleemide monitoorimine.

Enne visiiti Playtechi külastas president Luke juustuvabrikut, pärast siirdus kirjandusmuuseumisse andma üle presidendi rahvaluulepreemiaid.

 

Artikkel Tartu Postimehe veebilehel.