kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Alanud metsa-aasta keskendub säästlikule metsandusele", Bioneer.ee, 24. jaanuar 2011

24.01.2011

ÜRO kuulutas tänavuse aasta rahvusvaheliseks metsa-aastaks ning pühendas selle metsade säästlikule majandamisele. Metsa-aasta väärtustab inimese rolli metsas ja metsa tähtsust inimesele.

Rahvusvahelise metsa-aasta avas eile Estonia kontserdisaalis metsa-aasta patroon Eestis president Toomas Hendrik Ilves. Ilvese sõnul on Eesti metsarikas maa ning metsaga kaetud maa-ala poolest võrreldav Soome, Rootsi ja Austriaga, kuid see rikkus seab meile kohustuse olla vastutustundlik omanik ja mõtelda hoolikalt, kuidas seda väärtust hoida ja kasutada.

“Alanud ÜRO rahvusvahelisel metsa-aastal peame mõtlema inimese ja metsa suhetele, eelkõige inimese targale tegutsemisele metsas. Saagu see aasta ka mõttetalgute aastaks. Hoiame ja kasutame Eesti metsa targalt,” ütles Eesti riigipea.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi sõnul saab metsale suuremat tähelepanu pöörates tõsta meie kõigi teadlikkust säästlikust metsamajandusest, looduskaitsest ja eri metsatüüpide jätkusuutlikust majandamisest. „Mets on oluline tugi meie majandusele, sealt varutud puit on tähtsaim taastuv loodusvara,“ ütles Tamkivi.

Metsa-aastal korraldab Eesti Metsaselts koos partneritega metsapäevi õpilastele, metsaretki linnarahvale, erinevaid konkursse ja võistlusi. Metsa istutatakse nii era- kui riigimetsas. RMK korraldab Eesti eri paigus üle 30 kontserdi ning erilist tähelepanu pööratakse kooliõpilastele: RMK-l on plaanis kõik 6. klassi õpilased metsa kutsuda.

Maikuus toimub Metsanädal, mille suuremad üritused koonduvad siis metsapealinnaks saavasse Haapsallu. Sügisel leiab aset metsalooline konverents ja puitarhitektuuri konverents. Ka Matsalu loodusfilmide festival ja loodusfoto konkurss pööravad tänavu metsale suuremat tähelepanu.

 

Artikkel Bioneer.ee veebilehel.