kantseleis

Pressiteated

- Reset + Prindi

President Ilves kohtus Eestisse riigivisiidile saabunud Saksamaa riigipeaga

President Ilves kohtus Eestisse riigivisiidile saabunud Saksamaa riigipeaga © Erik Peinar (Välisministeerium)

09.07.2013

Vastutus, mida Euroopa meilt praegu vajab, pole koorem, vaid väljakutse ja võimalus muuta Euroopa tugevamaks, kinnitasid Eesti ja Saksamaa riigipead Toomas Hendrik Ilves ja Joachim Gauck.

"Euroopa vajab Saksamaa eeskuju, et jõuda välja praegusest paigalseisust, et Euroopa saaks majanduslikult paremaks ning kaitseks inimõigusi ja ühiseid väärtusi," ütles täna Kadriorus president Ilves, kes võõrustab Eestisse riigivisiidile saabunud Saksamaa president Gaucki.

"Euroopale on kõige halvem paigalseis. Meil tuleb otsustada ja tegutseda, sest Euroopa Liit ja euroala peavad muutuma tugevamaks, konkurentsivõimelisemaks," rõhutas Eesti riigipea, nimetades Eestit ja Saksamaad headeks liitlasteks, kes mõistavad Euroopa probleeme ühtemoodi.

President Gauck sõnas, et "Euroopa vajab rohkem Eestit", Eesti uuendusjõudu, valmisolekut rasketeks reformideks ja tahet võtta vastutust, mis toetub usaldusele ja lepingutest kinnipidamisele.

Saksamaa riigipea ja Daniela Schadti kahepäevase riigivisiidi ajal kohtub president Gauck, keda saadab esinduslik äridelegatsioon, ka Riigikogu esimehe Ene Ergma ja peaminister Andrus Ansipiga, külastab Tallinnas Toomkirikut ja ettevõtet Storz Video Endoscopy Estonia OÜ. Täna õhtupoolikul arutlevad Eesti ja Saksamaa presidendid Okupatsioonide muuseumis teemal "Mida me mäletame tulevikus?"


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229