kantseleis

Pressiteated

- Reset + Prindi

President Ilves Saksamaa riigipeale: tänane Euroopa vajab "rohkem Saksamaad"

President Ilves Saksamaa riigipeale: tänane Euroopa vajab © Raigo Pajula

08.07.2013

"Mul on hea meel öelda tere tulemast president Gauckile, mehele, kes seisis demokraatlike väärtuste eest juba enne raudse eesriide kukkumist ja Saksamaa ühendamist, ning teeb seda tänaseni," ütles Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves, tervitades oma kodus Ärma talus Saksamaa presidenti Joachim Gaucki ja Daniela Schadti, kes alustavad Eestis homme kahepäevast riigivisiiti. "President Gauck on poliitik, kes mõistab meie maaosa muresid ning oskab hinnata vaba Euroopa olulisust."

Eesti riigipea sõnul on Saksamaa tänase Euroopa üks teenäitajaid, kelle liidrirollita oleks Euroopa ja eurotsooni majanduse tervendamist ja elavdamist raske ette kujutada.

"Tänane Euroopa vajab "rohkem Saksamaad" – me vajame rohkem vastutustundlikku majandamist ja ühiselt kokku lepitud reeglitest kinni pidamist, mille eest Saksamaa on järjekindlalt seisnud. Vaid sellel liinil kindlalt jätkates suudab Euroopa Liit majanduslikult ja finantsiliselt kosuda ning on võimalik parandada meie ühenduse konkurentsivõimet," tõdes president Ilves.

Eesti ja Saksamaa on Euroopas lähedased partnerid, mis on loomulik, kuna kultuuriliselt ulatuvad me tihedad suhted aastasadade taha, kinnitas Eesti riigipea.

"Täna seisame mõlemad samade väärtuste eest: vastutustundliku, avatud ning tasakaalustatud majanduse, üha tihedamalt lõimuva Euroopa ning euroopalike põhiväärtuste, õigusriigi ja inimõiguste kaitse eest," ütles ta.

Saksamaa riigipea ja Daniela Schadti riigivisiidi ajal peab president Gauck, keda saadab esinduslik äridelegatsioon, kõnelusi president Ilvesega, kohtub Riigikogu esimehe Ene Ergma ja peaminister Andrus Ansipiga, külastab Tallinnas Toomkirikut ja ettevõtet Storz Video Endoscopy Estonia OÜ. Homme õhtupoolikul arutlevad Eesti ja Saksamaa presidendid Okupatsioonide muuseumis teemal "Mida me mäletame tulevikus?"


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229