kantseleis

Pressiteated

- Reset + Prindi

President Ilves Toronto Eesti Majas: me kõik oleme eestlased

President Ilves Toronto Eesti Majas: me kõik oleme eestlased © Taavi Tamtik (Eesti Elu)

04.05.2013

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves, kes on Kanadas riigivisiidil, kohtusid Toronto Eesti Majas kohaliku eesti kogukonnaga.

"Ärgem jagagem eestlasi kodu- ja väliseestlasteks. Me kõik oleme eestlased, ükskõik kus elame. Ja kui elame Eestist kaugemal, on meil igaühel alati võimalus Eestisse tulla," ütles president Ilves Toronto Eesti Maja täissaalile.

Ta julgustas kõiki seda võimalust kasutama, kutsudes eestlasi üle maailma osalema Eesti elu kujundamisel majandusest ja kultuurist kuni poliitikani.

Vastates 7-aastase Laas Kolga küsimusele, et kui ta oskab eesti, inglise ja prantsuse keelt, siis kas riigipea soovitaks tulla Eesti ülikooli õppima, ütles president Ilves: "Iga andekas noor võib tulla Eesti ülikooli. Kui juba kolm keelt suus, siis saab kindlasti hakkama." Laas Kolga sõnas seepeale: "Mina arvan samuti."

President Ilves meenutas, et nii Eesti kui ka Kanada sõdurid on teeninud NATO operatsioonil Afganistanis kõige keerulisemas kohas, riigi lõunaosas, ning kandnud mõlemad suuri kaotusi. Riigipea kutsus Kanada eestlaskonda toetama välisoperatsioonidel langenud või raskelt haavata saanud kaitseväelaste lapsi Carolin Illenzeeri Fondi kaudu.

President Ilves ja Evelin Ilves kohtusid ka Eestlaste Kesknõukoguga Kanadas ja Eesti Sihtkapital Kanadas suuremate annetajatega.

Presidendipaarile kingiti Hudson Bay värvides villased tekid, vahtralehtedega kikilips ja Kanada eestlaste hokisärk.

Täna osaleb president Ilves "Teeme ära!" talgupäeval Toronto lähedal eestlaste Jõekääru suvekodus, kus ta on lapsena ka ise mitmel korral lastelaagris käinud.


Vabariigi Presidendi kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229