kantseleis

Pressiteated

- Reset + Prindi

President Ilves andis üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemiad

President Ilves andis üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu hariduspreemiad

03.10.2008

"Õpetaja on inimene, kes hoolsa aednikuna paneb iga päev tükikese oma mõistusest ja südamest noortele kaasa," ütles president Toomas Hendrik Ilves täna, andes presidendi kultuurirahastu 2008. aasta hariduspreemiad üle
Nora Malsile, Ülle Liiberile ning Urve Krausele.

"Õpetajate päeva eel on mul seetõttu ülimalt hea meel tunnustada Presidendi Kultuurirahastu selle aasta hariduspreemia laureaate. Hoolsaid aednikke. Eesti elu tõelisi edendajaid," kõneles president Ilves.

"Kui mõnes teises riigis ja mõne teise rahva mütoloogias seisab väärtushinnangute keskmes rahaline jõukus, siis Eesti viimase poolteistsajandi lugu seab inimese hakkamasaamise põhieeldusena paika hea hariduse. Seetõttu me mõtleme ja räägime ühiselt kõik nii palju Eesti haridussüsteemi tulevikust ja vajalikest muudatustest," ütles riigipea. "Meid on vähe. Riigi ja rahvana edu saavutamiseks me peamegi olema parimad või vähemalt parimate hulgas. Eriti hariduse alal."

President Ilves tänas hariduspreemia pälvinud õpetajaid pühendumise ja armastuse eest: "Teis on õpetaja töö kehastunud kui kutsumus. Kultuurirahastu aastapreemia on väike kild sellest tänust ja tunnustusest, mida olete oma töö ja suhtumisega ära teeninud oma õpilastelt, lapsevanematelt ja kolleegidelt."

Nora Mals on Tallinna Reaalkooli vene keele õpetaja, Ülle Liiber koolitab Tartu Ülikoolis geograafiaõpetajaid ja
Urve Krause töötab Pärnu Kuninga tänava põhikooli direktorina.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu, mille nõukogu esimees on Indrek Neivelt, annab kuuendat aastat välja Swedbanki poolt rahastavaid hariduspreemiaid. Kultuurirahastu on riigipea eestvõttel 1993. aastal algatatud sihtasutus, mis koondab üksikisikute, ettevõtete, organisatsioonide ja ühenduste rahalisi annetusi Eesti kultuuri-, haridus- ja teadusalase tegevuse toetamiseks.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229