kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Pillerpall pidas Eesti sünnipäeva", Pärnu Postimees, 21. veebruar 2014

Eesti Vabariigi sünnipäevapidu Pillerpalli lasteaias
© Erakogu

21.02.2014

Marve Torstenberg


Pidupäeval kogunesid kõik suured ja väiksed Pärnu Pillerpalli lasteaia lapsed saali, et ühiselt tähistada Eestimaa sünnipäeva.

Kõigepealt lauldi üheskoos Eesti Vabariigi hümni, räägiti sinimustvalge lipu värvide tähendusest, kodust ja kodumaast. Pidulikul kontserdil lauldi südamlikke laule, loeti luuletusi, räägiti Eestile olulistest sümbolitest ja tantsiti kaerajaani. Seejärel toodi saali eriskummaline maasikakommidega kaunistatud leivatort.

Seejärel andis õppealajuhataja Halliki Tammiste lastele üle tervitused Eesti Vabariigi presidendilt, kellele paljud lapsed olid pilte joonistanud. Üllatuseks oli video presidendist, kes rääkis meie Eesti headest asjadest: kaunist kodumaast, sõprusest, inimestest, kultuurist ja ehedast loodusest. President Toomas Hendrik Ilvese jutust jäi kõlama, et Eesti headeks asjadeks ongi meie lapsed ise. Iga laps, kes oli joonistanud pildi, sai presidendilt nimelise tänukirja. Rõõm oli iga väikse joonistaja silmis, kui talle tänukiri ulatati. Kõik kaunid pildid on näituseks üleval meie lasteaia koridorides ja neid saab vaadata ka virtuaalsel näitusel Facebooki keskkonnas.


Artikkel Pärnu Postimehe veebilehel.