kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Tiiu Peäske pälvis presidendi hariduspreemia ", Virumaa Teataja, 1. november 2013

© Arno Mikkor

01.11.2013

Rakvere muusikakooli viiuliõpetaja Tiiu Peäske pälvis kõrge riikliku hariduspreemia. Preemiad andis üle president Toomas Hendrik Ilves.

Auhindade jagamisel rääkis president, et iga hea õpetaja peamiseks omaduseks on äratada oma õpilastes uudishimu ning teha teekond uute teadmiste ja oskusteni võimalikult põnevaks.

Tiiu Peäske on Tallinna muusikakeskkooli keelpilliosakonna juhataja, kauaaegne viiuliõpetaja ning tuntud interpreetide õpetaja. Lisaks pikaajalisele tööle Tallinna Muusikakeskkoolis mainiti ka Peäske tulemuslikku tööd Rakvere muusikakoolis.

Tiiu Peäske ütles, et preemia tähendab talle ennekõike suurt rõõmu sellepärast, et muusikuid on märgatud. "See on ju suur tunnustus koolidele," arvas ta.

Selleks, et olla hea õpetaja, on Tiiu Peäske meelest vaja kahte tingimust: olla oma ala professionaal ja armastada oma õpilasi.

"Ma ei räägi endast, aga neid tingimusi on vaja, et sünniks tulemus. On vaja, et õpetajal oleks teadmised ja oskus neid edasi anda, et ta tahaks ja oskaks leida viisi, kuidas õpilane need teadmised omandaks," sõnas viiuliõpetaja.

Vabariigi presidendi hariduspreemia võib määrata kõigil õpitasanditel haridusalaga seotud inimestele, kes on saavutanud Eesti hariduselus väljapaistvaid tulemusi õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhina või töötajana haridusasutuses, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamisega ja ellurakendamisega või haridusametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel.

Preemiat antakse välja 2003. aastast.