kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"ERR USAs: Süüria teema ei jää kõrvale ka Ilvese ja Obama kohtumiselt", ERR Uudised, 30. august 2013

30.08.2013

Lauri Tankler
Toimetas Merili Nael


President Toomas Hendrik Ilves viibib Balti riikide kolleegidega USAs visiidil, kus kohtub peagi president Barack Obamaga. Maailma tähelepanu on praegu aga Süüria keemiarünnakul ning ERRi korrespondent Lauri Tankleri hinnangul ei jää see teema ka presidentide kohtumisel puudutamata.

Lauri Tankler rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et USA välisminister John Kerry tänaõhtune sõnavõtt Süüria teemal on tekitanud USAs palju vastukaja ning ajakirjanikud ootavad nüüd Obama ja Valge Maja avaldust.

"Näiteks kui Balti presidendid olid kohtumas asepresident Joe Bideniga, siis ka seal olid kohal ajakirjanikud USA meediast, kes küsisid Süüria kohta. Neil on praegu suur soov mingigi vastus saada Obamalt ja Valgelt Majalt," selgitas korrespondent.

Tankleri sõnul sattus Ilves ühelt poolt Washingtoni halval ajal, teisalt on aga kohtumisel nüüd palju suurem meediatähelepanu, kuigi see on seotud pigem Süüriaga.

Tankler lisas, et neli presidenti saavad täna õhtul rääkida, mida nad olukorrast arvavad. "Selge on see, et Süüria küsimusest siin mööda minna ei saa ja seetõttu on ka suur hunnik ajakirjanikke ootamas ligipääsuhetke. /.../ Igal Balti riigi presidendil suur soov rääkida nii regionaalsetest kui ka maailma turva- ja julgeolekusituatsioonist. Ka nendel ei jää Süüria küsimus puudutamata."

Korrespondendi sõnul on peale Süüria küsimuse õhus on ka veel hulk piirkonnaspetsiifilisi asju, nimelt need valdkonnad, kus USA teeb nende riikidega koostööd.

"Näiteks Eestiga küberkaitses, Lätiga taastuvas energias ja Leeduga energiajulgeolekus. Igaühel neist on mingi konkreetne soov veel tõhusamalt seda koostööd edasi teha. Üldjoontes on see rohkem viisakusvisiit, kus patsutatakase õlale ja soovitakse, et meie hea suhe omavahel jätkuks," rääkis Tankler.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.