kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Saarlane Kaisa Silluste pidas presidendi võõruspeol kõne", Saarte Hääl, 26. juuni 2013

26.06.2013

Monika Puutsa


Möödunud reedel parimaid koolilõpetajaid võõrustanud presidendi vastuvõtul pidas üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste nimel kõne Kaisa Silluste (fotol) Kuressaare gümnaasiumist.

"Eks jalad pisut värisesid küll," tunnistas tänavu Kuressaare aasta gümnasisti tiitli pälvinud Silluste, kelle kõne üks juhtmõte oli see, et Eestis saab hea hariduse. Samas rääkis Silluste sellest, et haridusvaldkonna reformid muudavad noored ärevaks ega lase rahulikult õppida.

Kooli kuldmedaliga lõpetanud Silluste ütles, et KG on talle hea hariduse andnud. "See on juba sellepärast hea kool, et õpilastel on palju vabadust," märkis Silluste. "Palju on igasuguseid valikaineid, ei pea koolivormi kandma, õpetajad on toredad," tõi ta vaid mõne näite.

Kaljukindlaid plaane tulevikuks Kaisal veel pole. "Kõige rohkem tahaksin pääseda maaülikooli veterinaariat õppima, eks näis, kas saan sisse," sõnas värske vilistlane.

President Ilvese ja Evelin Ilvese vastuvõtule oli kutsutud 230 parimat gümnaasiumide ja keskkoolide lõpetajat, 30 parimat kutsekoolide lõpetajat ja 140 parimat kõrgkoolide lõpetajat. Saaremaad esindas kuus koolilõpetajat.

"Olete küll lõpetajad, aga tegelikult on see alles algus," ütles president Ilves noortele. "Kui hariduse omandamine lõpeb, jääb tee otsekui seisma."

Riigipea õhutas noori, sõltumata valitud erialast, mõtlema, kuidas saaks kasutada oma teadmisi koos infotehnoloogiaga. Ning vastupidi, kuidas IT-d õppinud noor võiks edasi õppida näiteks bioloogiat.

"Ka kõrge tööpuuduse ajal oli IT-alal tööjõupuudus. Me alles hakkame aru saama, mida tähendab digitaliseeritud ühiskond. Teie hakkate tulevikus tegema enneolematuid asju. Selliseid, mida pole varem kunagi tehtud," kinnitas president Ilves.

"Palju, palju õnne. Ma kadestan teid," ütles president tublidele noortele.


Artikkel Saarte Hääle veebilehel.