kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Baltiklaasi laiendus tõi Mäosse juurde 40 töökohta", ERR Uudised, 10. juuni 2013

10.06.2013

Olev Kenk, Mäo
Toimetas Merili Nael


Järvamaal Mäos avati Glass Solutions Baltiklaasi klaaspaketitehase laiendus, millega suureneb märkimisväärselt tehase tootmismaht ja töötajaskond.

Baltiklaasi Mäo klaaspaketitehase laiendusse investeeriti kaks miljonit eurot. Tootmismeister Alo Paumets on Mäos töötanud kaheksa aastat ja ütleb, et tehase kasvamine on olnud muljetavaldav, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tehas on ikka tugevalt laienenud selle aja jooksul ja inimesi on kõvasti juurde võetud. Nüüd viimase juurdeehitusega on tekkinud meil siia karastus, laminaadi lõikus - tootmispinda on tohutult juurde tulnud," rääkis Paumets.

"Kui seni Mäo tehas tootis klaaspakette aknatootjatele ja uksetootjatele, siis nüüd on meil võimalus toota karastatud klaasi, ohutusklaasi, on võimalik töödelda klaasi, lihvida, puurida ehk on võimalik toota uusi tootegruppe," selgitas Baltiklaasi äriüksuse juhataja Tiit Raud.

See võimaldab laiendada müügitegevust Skandinaavia turgudel, kuid Järvamaa jaoks on tegemist märkimisväärse sündmusega kas või seetõttu, et Mäosse loodi 40 uut töökohta ajal, mil maakonna elanikkond väheneb ja paljud otsivad tööd linnades või välismaal.

Tehase laienduse avanud president Toomas Hendrik Ilves ütles, et Eesti vajab edukaid ettevõtteid kõikjal, mitte ainult Tallinnas.

"Riik, tema asutused ja äriühingud peavad sellist arengut igati toetama, mitte pärssima ja mõtlema vaid oma isiklikule kasule või mugavusele," märkis Ilves.

Tugevad tööstuskülad maapiirkondades aitavad presidendi hinnangul maaettevõtlusel areneda ja teevad seal uute ettevõtete rajamise kergemaks.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.