kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Eestlased peavad prantslastest eeskuju võtma", Järva Teataja, 11. juuni 2013

Tehase avamisel esitleti klaasikunstnik Sandra Allemanni tööd, mis jääb tehast kaunistama. Esimesena andis sellele oma autogrammi president Toomas Hendrik Ilves.
© Andrus Eesmaa

11.06.2013

Tiit Reinberg


Suur Prantsusmaa ettevõte ja Mäo ettevõtjad said hakkama sellega, millest president Ilves rääkis juba vabariigi aastapäeva kõnes, et Eesti areng ei tohi jääda suurtesse keskustesse.

Eile Mäos ütles president Toomas Hendrik Ilves, et riik ei tohi olla mugav, vaid peab aitama kaasa, et elu areneks ka väljaspool suuri asulaid. «Eesti ei saa kesta, kui kestab ainult Tallinn,» sõnas ta

Ilves kiitis Mäos tegutsevaid ärimehi, kes on keskendunud ekspordi arendamisele, sest sellest sõltub tulevikus suuresti meie riigi edu.

Ilves lisas, et tugevate ettevõtete loomine sellistesse tööstusküladesse annab hea tõuke kogu piirkonna ettevõtluse arenguks, sest kus on juba üks või kaks suurt ja tugevat ees, sinna tuleb neid juurde. «Just tugevad tööstuskülad maapiirkondades aitavad maaettevõtlusel areneda ja teevad seal ka uute ettevõtete rajamise kergemaks,» lausus ta.

Ka Järva maavanem Tiina Oraste toonitas, et riik peab tulema appi arendama maal jätkusuutlikke ettevõtteid. «Maaettevõtlus pole ainult põllumajandus, siin saab ka palju muud teha,» sõnas ta.

Saint-Gobain Estonia SE äriüksuse juhataja Tiit Raud ütles, et osa uusi töötajaid on juba ametis, kuid inimesi on veel vaja ja neid leida pole kerge.

Et töid, mida Mäos tehakse, ei õpeta ükski Eesti kutsekool, otsib firma tehnilise kogemusega töötahtelisi inimesi, kes on valmis kohapeal ametisaladused selgeks saama.

Pärast Mäo liiklussõlme valmimist ennustati kohale suurt arengut, kuid kahjuks pole see täide läinud.

Tiit Raud on tehase asukohaga rahul. Eilsel avamispäeval oli tema ainus soov, et paraneks bussiühendus Mäost Paidesse ja Türile.

Ta lisas, et Mäo tehase juurdeehitis annab uued võimalused laiendada ettevõtte müügitegevust Skandinaavia turgudele.

Mäos sai tootmist laiendada seetõttu, et kohalik tööstusküla maksis kinni ligi kaheksakilomeetrise elektrikaabli paigalduse. Need tööd läksid tööstuskülale maksma ligi pool miljonit eurot.