kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Sindi sätib raekoja torni presidendi kella", Pärnu Postimees, 27. aprill 2013

27.04.2013

Kevadpühal möödub 75 aastat Sindile linnaõiguste andmisest ja see päev läheb ajalukku presidendi kella ülespanekuga raekoja kellatorni.

Raekoja kella on valmistanud Tallinna kellassepp Agu Kuur osaühingust Saxby. Kella numbrilaua läbimõõt on 1,24 meetrit ja minutiosuti pikkus 60 sentimeetrit. Selle paigaldasid Sindi firma OÜ Restmon töömehed.

Kellatorni õnnistab kell kaks päeval sisse Pärnu praost Enn Auksmann, kõnelevad Sindi linnapea Marko Šorin ja maavanem Andres Metsoja.

Tseremoonia eel esinevad Sindi isetegevuslased, ampsata saab linnapirukat ja rüübata kuuma jooki. Tähtpäevaks valmib raamat-pildialbum "Sindi elu piltides", mis kajastab sintlaste elu ja ettevõtmisi 1940. aastani.

Raekoja kella valmistamiseks algatasid Sindi ajalooklubi ja muuseum tunamullu korjanduse. Algatajad seadsid sihiks paigaldada 1937. aastal valminud raekojale tornikell, milleks esimese 1000- kroonise annetuse tegi riigivanem Konstantin Päts. Ajaloosündmuste keerises jäi mõte katki, nüüd tasuvad linlased möödanikule auvõla.

Annetuse tegi ka president Toomas Hendrik Ilves ja temalt on Sindi linnavalitsus saanud nõusoleku hakata raekoja tornikella kutsuma presidendi kellaks.

Kellatorni sisseõnnistamise ja tervituste järel esineb ansambel Kõrsikud.