kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Illenzeeri fondile koguti eile ligi 17 000 eurot", ERR Uudised, 23. aprill 2013

23.04.2013

Elo Ellermaa
Toimetas Inga-Gretel Linkgreim


President Toomas Hendrik Ilves andis eile Carolin Illenzeeri fondi patroonina Lennusadamas heategevusliku õhtusöögi, mille tulu läheb teenistuses langenud või raskelt vigastada saanud Eesti kaitseväelaste laste hariduse toetamiseks.

Carolin Illenzeer on operatsioonil "Iraagi Vabadus" 2004. aastal langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütar, keda isa nägi vaid üks kord, 2004. aasta suvel pärast Carolini sündi, kui isa Arre operatsioonipiirkonnast kodus puhkusel käis, vahendasid ERRi teleuudised.

"Carolin Illenzeeri fond on sümboli tähendusega. See näitab Eesti kodanikuühiskonna tugevnemist, meie hoolivust ja üksteise märkamist. Teadmine, et ühiskond hoolib kaitseväelastest ja nende peredest; teadmine, et kui midagi juhtub, ei jäeta kedagi üksi, et lastel aidatakse saada hea haridus - see annab kindluse Eesti kaitsmise enda elukutseks valinutele," ütles president õhtusöögil peetud kõnes.

Lapsi toetatakse eelkõige nende haridusteel. Kuna põhi- ja keskkooliharidus on Eestis tasuta, siis pannakse suuremat rõhku just huviharidusele. Toetatavaid lapsi on praegu 45 ja seni ei ole veel olnud vajadust neid kõrghariduse omandamisel aidata.

"Tulevikus on meie eesmärk sisse seada stipendiumid, et nende laste haridustee ei jääks mitte ühelgi juhul toppama sellepärast, et perekonna rahalised võimalused seda ei luba," ütles Carolin Illenzeeri fondi nõukogu esimees Lauri Kurvits.

Eilsel heategevuslikul õhtusöögil Lennusadamas osales umbes 200 inimest. Need olid inimesed, kes väärtustavad heategevust ja kodanikualgatust.

Heategevusliku õhtusöögiga koguti fondile juurde ligi 17 000 eurot.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.