kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President Ilves kutsus ersa rahvusliikumise juhid külla", Etnoweb.ee, 19. aprill 2013

19.04.2013

Eestisse ersa keele päeva tähistama saabunud ersa rahvusliikumise juhid Mordvamaalt ning neid võõrustavad ersa kultuuriühingu Sjatko liikmed käisid 17 aprillil Kadriorus kohtumisel Eesti presidendiga.

"Rääkisime keele ja kultuuripärandi hoidmisest ning soome-ugri hõimurahvaste koostööst," teatab Toomas Hendrik Ilves oma Facebooki lehel.

Ersa rahvusliikumise liider, injazor Kšumantsjan Pirguž (Grigori Mussaljov), ansambli Toorama juht Andrei Romaškin, skulptor Pjotr Rjabov, Sjatko ühingu esimees Natalia Abrossimova ning endine esimees Raissa Klinova vestlesid Eesti riigipeaga ka ersa ja mokša keele ning kultuuri olukorrast Mordvamaal.

Ersa rahvustegelased tulid Eestisse Sjatko ühingu ja Fenno-Ugria Asutuse kutsel, et osaleda ersa keele päeva tähistamise üritustel Tallinnas ja Tartus.

Ersa keele päeva tähistatakse alates 1993. aastast rahvusliikumise tegelase ja kirjakeele rajaja Anatoli Rjabovi (1894–1938) sünniaastapäeval, 16. aprillil. Rjabov arreteeriti 1937. aastal süüdistatuna spioneerimises Eesti ja Soome kasuks ning lasti hiljem maha. Eestis tähistatakse ersa keele päeva juba 16. korda. Eestis elab ligi tuhat mordvalast, kellest suurem osa on ersad.


Info: www.fennougria.ee


Artikkel Etnoweb.ee veebilehel.