kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Eesti Rahva Muuseum kutsub kodumaad pildistama", Koit, 2. märts 2013

02.03.2013

23. veebruaril kell 14 kuulutas Eesti Rahva Muuseum (ERM) välja kodumaa piltide kogumise võistluse, kuhu ootame Eesti­maal 2013. aastal tehtud fotosid elust meie ümber - kohtadest, inimestest ja sündmustest, nii igapäevastest kui pidustest tege­vustest. Kodumaa piltide kogumise võistlus kestab 5. jaanuarini 2014.

1912. aastal korraldati ERM-is päevapiltide kogumise võistlus, mille eesmärgiks oli tollal veel vähelevinud fototehnika abil jäädvustada igapäevaelu Eesti erinevates paikades. Eriti oodatud olid pildid rahvast tööl, pidudel, lõbutsemas, igapäe­vastel talitustel ning ülesvõtted isesugustest muistsetest talu­majadest, lautadest, aitadest ja taluhoonete sisseseadetest ning tervetest küladest. Võistluse tulemusena täienes ERM-i fotokogu väärtuslike materjalidega. Kultuuripärandi aasta raames kuulutame sel aastal taas välja fotode kogumise, tähistamaks saja aasta möödumist esimesest võistlusest ning jäädvustamaks Eesti elu sada aastat hiljem. Osale Sinagi igapäevaelu jääd­vustamisel tulevastele põlvedele, nagu tehti 100 aasta eest.

Võistlusele saadetud fotosid hinnatakse erinevates ka­tegooriates ning hindajateks on veebilehe külastajad ja viieliikmeline žürii (Tartu Postimehe vanemtoimetaja Vahur Kalmre, TV3 programmijuht Urmas E. Liiv, OÜ Fotobrigaad fotograaf Annika Haas, Eesti Rahva Muuseumi peavarahoidja Riina Reinvelt ja Eesti Rahva Muuseumi fotograaf Anu Ansu). Peaauhind on 1000 eurot.

Võistluse patroon on Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ning sponsorid mitmed Eesti edukad ettevõtjad.

Tutvu ka pildivalikuga 1912. aasta kogumisvõistluselt aadressil http://pildid1912.blogspot.com/

Lisainfo: kodumaapildid.erm.ee