kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"Auhind isepäisele mõtlejale", Postimees, 15. veebruar 2013

15.02.2013

Eile Kumu auditooriumis toimunud Eesti Arhitektide Liidu (EAL) suurkogul andis president Toomas Hendrik Ilves üle 2012. aasta noore arhitekti preemia arhitekt Veronika Valgule.

«Kui meenutada seniseid laureaate, siis nende looming kinnitab minu jaoks üht olulist tõdemust – Eestis saab teha suuri asju ka oma loometee alguses ega pea pingutama aastakümneid, et esile tõusta. See on meie ja teie eelis. See on väikese riigi eelis,» sõnas president Toomas Hendrik Ilves. «Varasemate laureaatide, nagu ka tänaste nominentide tööd on isikupärased ja julged, seega Eestile lootustandvad.»

Auhinna nominentideks olid veel Toomas Paaver, Katrin Koov, Indrek Peil, Indrek Näkk, Kadri Klement ja Aet Adde ning arhitektuuribüroo Salto.

Hindajad tõstsid esile Valgu kontaktide loomise ja rahvusvahelise koostöövõrgustike moodustamise oskust, tema teeneid arhitektuuri populariseerimisel.

Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri õppinud ja end USAs Rhode Islandil täiendanud Valk on näiteks projekteerinud Suure-Jaani gümnaasiumi juurdeehitise, Lasva veetorni ümberehituse näituseruumiks. Samuti on ta kujundanud Eduard Tubina monumendi ümbruse Tartus ja koos kaasautoritega Rakveres keskplatsi.

Valk on võitnud arvukalt arhitektuuri- ja linnaplaneerimise võistlusi, praegu õpib tarmukas daam Austraalias Melbourne'i RMIT arhitektuurikooli doktorantuuris. «Ta on futuristlik visionäär ja isepäine mõtleja, Eestis harukordne nähtus,» iseloomustas žürii.

Ettevõtja Heldur Meerits premeerib noort arhitekti 4500-eurose reisitšekiga.


Laureaadid

Noore arhitekti preemiaga pärjatud:

2008 – Siiri Vallner
2009 – Martin Aunin
2010 – Hanno Grossschmidt
2011 – Villem Tomiste