kantseleis

Valik meediakajastusi

- Reset + Prindi

"President tunnustab Villu Jahilot teenetemärgiga", Virumaa Teataja, 7. veebruar 2013

07.02.2013

President Toomas Hendrik Ilves annab Vihula vallas Ilumäel elavale Villu Jahilole Valgetähe V klassi teenetemärgi kultuuripärandi kogumise ja talletamise eest.

Kui Virumaa Teataja Villu Jahiloga eile pärastlõunal ühendust võttis, polnud mees ise talle osaks saanud tunnustusest veel teadlik. "Ehmatab ära," oli tema esimene reaktsioon, kuid ta oli tänulik, et tema tegevust on tähele pandud.

Kultuuripärandi kogumise ja talletamisega on Villu Jahilo tegelenud juba väga pikka aega. "See on geenides," lausus Jahilo, kes on ka oma sugupuu kümme-üksteist põlve paberile pannud.

Eesti vabariigi 95. aastapäeva eel tunnustab president Toomas Hendrik Ilves Eestile osutatud teenete eest riiklike autasudega 99 inimest.

Lisaks Villu Jahilole saab riikliku autasu Rakvere teatriga seotud näitleja Ines Aru, keda tänatakse Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Valgetähe III klassi teenetemärk antakse kunagisele Lääne-Viru abimaavanemale Väino Sarnetile erastamise korraldamise eest Eestis.

Eesti tänab ja tunnustab neid, kes on eri elualadel ilmutanud suurt professionaalsust, leidlikkust, järjekindlust ja mitmel juhul ka vaprust, kirjutas riigipea riiklike autasudega tunnustamise otsuse eessõnas, lisades, et need inimesed hoolivad Eestist ja väärtustest, millele meie riik tugineb.

"Teie pühendumus oma kutsetööle või tegevusele kodukoha hüvanguks on aidanud Eestit muuta suuremaks, paremaks, turvalisemaks. Te kõik olete teinud rohkem, kui töökohustused seda nõudnuks," rõhutas president Ilves.

President Ilves annab teenetemärgid üle 23. veebruaril Kadrioru kunstimuuseumis.